PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Dwie znaczące europejskie firmy logistyczne zdecydowały się na partnerstwo biznesowe. Celem współpracy jest utworzenie europejskiego lidera. Integracja Gruber Logistics i Universal Transport jest także pośrednią odpowiedzią na coraz większe braki kadrowe. 

Gruber Logistics finalizuje integrację z Universal Transport

Gruber Logistics i Universal Transport łączą siły. Celem partnerstwa jest stworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego i specjalistycznego. Takie działania mają sprawić, że w najbliższych latach powstanie dominujący gracz na Starym Kontynencie.

Firma Gruber Logistics z Południowego Tyrolu (Włochy) i firma Universal Transport z Nadrenii-Westfalii (Niemcy) 19 września sfinalizowały partnerstwo, po zatwierdzeniu przez odpowiednie urzędy antymonopolowe. Po uzgodnieniu warunków kontraktu zespoły kierownicze obu firm zostaną połączone i będą pracować w przyszłości jako jeden czteroosobowy zarząd.

Raben

Dyrektor generalny Gruber Logistics Martin Gruber powiedział, że sojusz nie jest wynikiem wyłącznie szacunków ekonomicznych, ale przede wszystkim strategicznych. Współpraca strategiczna ma być kolejnym krokiem w kierunku internacjonalizacji i wzrostu. Kluczową zaletą współpracy ma być zwiększona dostępność regionalna, z racji, że Niemcy to centralny rynek logistyczny w Europie.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Integracja a efektywność procesów logistycznych w skali europejskiej

Po integracji operator będzie dysponował ok. 2200 pracownikami oraz łączną sprzedażą na poziomie ok. 650 milionów euro z działalności transportowej i logistycznej. W ciągu kilku najbliższych latach grupa chce zająć dominującą pozycję również na rynku logistyki ogólnej.

Komentując warunki współpracy, przedstawiciele obu przedsiębiorstw mówili przede wszystkim o holistycznym zakresie usług logistycznych oraz pozyskaniu cennego know-how. Ma to być również odpowiedź na kryzys, jeśli chodzi o kierowców. Gruber Logistics może teraz liczyć na prawie 700 ciężarówek będących jedną z najistotniejszych flot w Europie.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, w ostatnich latach Gruber odnotował znaczny wzrost rocznej sprzedaży na poziomie 30%. Po zaakceptowaniu integracji, według oczekiwań analityków, wzrost ma stać się jeszcze bardziej znaczący.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button