DrogowyTransport

Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Dwie znaczące europejskie firmy logistyczne zdecydowały się na partnerstwo biznesowe. Celem współpracy jest utworzenie europejskiego lidera. Integracja Gruber Logistics i Universal Transport jest także pośrednią odpowiedzią na coraz większe braki kadrowe. 

Gruber Logistics finalizuje integrację z Universal Transport

Gruber Logistics i Universal Transport łączą siły. Celem partnerstwa jest stworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego i specjalistycznego. Takie działania mają sprawić, że w najbliższych latach powstanie dominujący gracz na Starym Kontynencie.

Firma Gruber Logistics z Południowego Tyrolu (Włochy) i firma Universal Transport z Nadrenii-Westfalii (Niemcy) 19 września sfinalizowały partnerstwo, po zatwierdzeniu przez odpowiednie urzędy antymonopolowe. Po uzgodnieniu warunków kontraktu zespoły kierownicze obu firm zostaną połączone i będą pracować w przyszłości jako jeden czteroosobowy zarząd.

Dyrektor generalny Gruber Logistics Martin Gruber powiedział, że sojusz nie jest wynikiem wyłącznie szacunków ekonomicznych, ale przede wszystkim strategicznych. Współpraca strategiczna ma być kolejnym krokiem w kierunku internacjonalizacji i wzrostu. Kluczową zaletą współpracy ma być zwiększona dostępność regionalna, z racji, że Niemcy to centralny rynek logistyczny w Europie.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Integracja a efektywność procesów logistycznych w skali europejskiej

Po integracji operator będzie dysponował ok. 2200 pracownikami oraz łączną sprzedażą na poziomie ok. 650 milionów euro z działalności transportowej i logistycznej. W ciągu kilku najbliższych latach grupa chce zająć dominującą pozycję również na rynku logistyki ogólnej.

Komentując warunki współpracy, przedstawiciele obu przedsiębiorstw mówili przede wszystkim o holistycznym zakresie usług logistycznych oraz pozyskaniu cennego know-how. Ma to być również odpowiedź na kryzys, jeśli chodzi o kierowców. Gruber Logistics może teraz liczyć na prawie 700 ciężarówek będących jedną z najistotniejszych flot w Europie.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, w ostatnich latach Gruber odnotował znaczny wzrost rocznej sprzedaży na poziomie 30%. Po zaakceptowaniu integracji, według oczekiwań analityków, wzrost ma stać się jeszcze bardziej znaczący.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button