LotniczyTransport

Administracja Bidena chce większej transparentności w lotnictwie komercyjnym

Zmiany w amerykańskim lotnictwie mają objąć komercyjne linie. Rząd chce większej transparentności, aby ułatwić konsumentom podejmowanie decyzji zakupowych. 

Zmiany w amerykańskim lotnictwie. Biden chce większej przejrzystości

Administracja Joe Bidena przygotowuje nowe przepisy, które mają zwiększyć transparentność komercyjnych linii lotniczych na amerykańskim rynku. Po zmianach przewoźnicy będą zobowiązani do pełnego ujawniania wszystkich dodatkowych opłat, które są naliczane również po rezerwacji biletu. Mowa o naliczaniu określonych kwot za wybór miejsc, dodatkowy bagaż rejestrowany i inne dodatki. Rząd chce, aby konsument miał pełny dostęp do dodatkowych opłat przy porównywaniu konkurencyjnych ofert. Dotychczas część z kosztów była „ukryta”, a pasażer dowiadywał się o nich już po rezerwacji, co uniemożliwiało rzetelne porównanie ofert. Ma to ułatwić podejmowanie decyzji o wyborze przewoźnika i umożliwić uczciwą konkurencję.

 Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Wzmocnienie ochrony pasażerów po trudnym sezonie

Działania podejmowane przez rząd mają na celu wzmocnienia ochrony pasażerów po trudnym letnim sezonie podróży, gdy masowo odwoływano loty (Więcej: 40% Amerykanów i 29% Europejczyków rezygnuje z wakacyjnego wyjazdu. Powodem wzrost cen).

Administracja Bidena wskazuje, że linie lotnicze pobierają od podróżnych szereg dodatkowych opłat, które są ujawniane w systemie już po podjęciu decyzji zakupowej. Prezydent przedstawił nowe proponowane zasady Departamentu Transportu podczas poniedziałkowego przemówienia na posiedzeniu Rady ds. Konkurencji Białego Domu. Biden powiedział, że każdy konsument powinien znać rzeczywistą cenę biletu, wraz z dodatkowymi kosztami jeszcze przed podjęciem decyzji o rezerwacji.

Zapowiedziano, że według nowych zasad rząd będzie wymagał od komercyjnych linii większej transparentności w stosunku do klientów w zakresie pobieranych opłat, co pomoże podróżnym podejmować świadome decyzje. Wszystkie opłaty dodatkowo naliczane po rezerwacji mają być ujawniane dużo wcześniej.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

Propozycja ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawiła się dwa miesiące po zażądaniu przez Departament Transportu, aby zaostrzono normy dotyczące sytuacji, gdy loty są masowo odwoływane (Więcej: USA: liczba skarg dotyczących podróży lotniczych wzrosła o prawie 270%).

Amerykańskie linie lotnicze zrekrutowały prawie 5 000 pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button