Rewolucja w dystrybucji owoców i warzyw? Niemcy postawili na automatyzację
System pozwoli złagodzić fizyczne obciążenie pracowników magazynu i zapewnić stałe dostawy do sklepów
Niemiecki detalista Rewe nawiązał współpracę z dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań intralogistycznych, firmą Cimcorp. Dzięki współpracy niemiecka firma planuje wprowadzić zautomatyzowany system dystrybucji owoców i warzyw.
Rewe wykorzystuje zautomatyzowany system dystrybucji owoców
W centrum logistycznym Rewe, zlokalizowanym w Oranienburgu, około 50 km na północ od Berlina, zainstalowano zautomatyzowany system dystrybucji owoców i warzyw. Jednym z głównych wyzwań dla nowego systemu jest ręczne przetwarzanie świeżych produktów, co w przypadku pracy ludzi może być czasochłonne i prowadzić do błędów.
Lars Sibel, dyrektor zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki w Rewe, podkreślił znaczenie automatyzacji obsługi owoców i warzyw, aby złagodzić fizyczne obciążenie pracowników magazynu i zapewnić stałe dostawy do sklepów. Jak informuje RA Magazine, powyższe wyzwania są stałym problemem dla magazynów i punktów logistycznych na całym świecie.
Rewe oczekuje dojrzałego rozwiązania technicznego, które ułatwi pracę pracownikom i zapewni klientom stałą jakość dostaw w terminie – dodał Torsten Prag, menedżer logistyki Rewe dla regionu wschodniego.
Czytaj też: Firma wzmacnia system magazynowania. Roboty wożą… warzywa
Niektóre z dodatkowych korzyści z zastosowania zautomatyzowanego rozwiązania, podkreślone przez Cimcorp, to zwiększona produktywność, efektywność i poprawione standardów higieny. Co więcej, wdrożenie rozwiązania do kompletacji zamówień firmy Cimcorp ma sprawić, by łańcuch dostaw stał się bardziej zrównoważony poprzez redukcję marnowania żywności i negatywnego wpływu na środowisko.
Automatyzacja magazynów
Automatyzacja magazynów to kluczowy krok w ewolucji procesów logistycznych i zarządzania zapasami. W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia i biznesu stale przyśpiesza, efektywna organizacja magazynu jest nie tylko korzyścią, ale wręcz koniecznością. Automatyzacja wnosi do tego obszaru wiele innowacyjnych rozwiązań, które przekładają się na optymalizację czasu, kosztów oraz poprawę jakości obsługi.
Czytaj też: Klient w perspektywie technologicznej – zderzenie pokoleń na rynku finansowym
Jednym z najważniejszych aspektów automatyzacji magazynów jest zastosowanie zaawansowanych systemów zarządzania magazynem (WMS). Te specjalistyczne oprogramowania pozwalają na monitorowanie i kontrolowanie wszelkich operacji składowych w czasie rzeczywistym, co przekłada się na lepszą widoczność całego procesu logistycznego. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie na zmiany w popycie, unikanie niedoborów czy nadmiaru magazynowego.
Znajdziesz nas w Google News