LotniczyTransport

Hongkong odnotowuje 25% spadek frachtu lotniczego

Hongkong odnotował natomiast wzrost ruchu pasażerskiego i to aż o 132,7%

Hongkong odnotował we wrześniu 25% spadek frachtu lotniczego cargo. To już kolejny miesiąc spadków, a na wolumen ładunków wpłynęła globalna niepewność gospodarcza, trwające napięcia geopolityczne i zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw. Wzrósł natomiast ruch pasażerski, a Międzynarodowy Port Lotniczy w Hongkongu obsłużył aż 525 000 pasażerów, co oznacza wzrost rok do roku o 132,7%.

Hongkong notuje kolejny spadek frachtu lotniczego

Wolumen ładunków w Hongkongu nadal pozostaje pod wpływem globalnych trudności gospodarczych i zakłóceń w łańcuchu dostaw. Hongkong odnotował kolejny spadek frachtu lotniczego cargo, przy czym największe spadki odnotował ruch towarowy do i z Ameryki Północnej i Europy. Międzynarodowy Port Lotniczy w Hongkongu – najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie – poinformował, że w ubiegłym miesiącu przepustowość ładunków spadła o 25% do 341 000 ton – po tym jak w sierpniu lotnisko odnotowało już spadek o 21,0%, a w lipcu o 17,0% w ujęciu rocznym. Ruch lotniczy również spadł o 16,3% do 11 665 w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Na wolumen ładunków wpłynęła globalna niepewność gospodarcza, trwające napięcia geopolityczne i zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw – przekazały władze lotniska, dodając, że we wrześniu spadł zarówno eksport, jak i import do i z Hongkongu.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

I tak też w ciągu miesiąca eksport i import spadły odpowiednio o 30% i o 25% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Według władz lotniska, najbardziej znaczące spadki odnotował ruch towarowy do i z kluczowych regionów handlowych w Ameryce Północnej i Europie.

Czytaj też: Hongkong rozda turystom darmowe bilety lotnicze

Wzrósł ruch pasażerski

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku Międzynarodowy Port Lotniczy w Hongkongu odnotował również spadek tonażu ładunków o 12,9% do 3,1 mln ton. Ruch lotniczy również spadł o 4,7% do 96 685 w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W skali 12 miesięcy Hongkong odnotował spadek frachtu lotniczego o 4,6% do 6,7 mln ton.

Wzrósł natomiast ruch pasażerski, a lotnisko obsłużyło aż 525 000 pasażerów, co oznacza wzrost rok do roku o 132,7%. Władze lotniska poinformowały, że wzrost liczby obsłużonych pasażerów wynikał głównie ze zwiększenia ruchu zarówno mieszkańców Hongkongu, jak i turystów, co było spowodowane złagodzeniem wymogów dotyczących kwarantanny dla przylatujących pasażerów. Największy wzrost odnotowano w ruchu pasażerskim do i z Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj też: Hongkong nie jest dobrym miejscem dla biznesu

Hongkong złagodził zasady izolacji dla pilotów i stewardes

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button