PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

GLP wybuduje w tym roku w Polsce blisko ćwierć miliona metrów kw. magazynów

GLP będący deweloperem nieruchomości magazynowych ogłosił, że planuje zrealizować w 2022 roku w Polsce projekty o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw. Dwie najnowsze inwestycje, rozpoczęte w tym roku, to trzeci etap Poznań Airport Logistics Centre oraz nowy budynek obok węzła autostrady A2 w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Oba magazyny GLP będą gotowe jesienią.

Magazyny GLP Poznań Airport Logistics Centre oraz GLP Warsaw V Logistics Centre

GLP w swoich przekazach szczególnie mocno chwali się inwestycjami w Poznaniu oraz w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP położonym 5 minut od poznańskiego lotniska Ławica liczy ponad 28 600 mkw., a nowa inwestycja GLP Warsaw V Logistics Centre – 23 400 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej. Jak podaje deweloper oba obiekty powstają zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Very Good”.

Budynki oferują użytkującym je firmom możliwość składowania do wysokości 12 metrów, co jest niestandardową wysokością. GLP szczególnie mocno komunikuje fakt, że ich magazyny są 2 metry wyższe niż standardowe. Warto jednak zauważyć, że najprawdopodobniej nie jest to jedyna firma inwestująca w podwyższone obiekty. Standardem w branży staje się także dostosowywanie dachów budynków do paneli fotowoltaicznych. Tak samo jest w przypadku magazynów budowanych przez GLP.

Zobacz także: GLP Wrocław V Logistics Centre będzie miał 240 tys mkw. powierzchni

Rozpoczęcie realizacji nowych projektów w Poznaniu i okolicach Warszawy wynika z dużego zainteresowania klientów obiema lokalizacjami. W obu przypadkach mówimy o budynkach z bardzo dobrym dostępem do kluczowych szlaków drogowych, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji z kilkumilionową bazą odbiorców końcowych. W obu przypadkach postawiliśmy też na pełen pakiet rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, dzięki którym nasi klienci mogą nie tylko rozwijać swoją działalność, ale też notować długofalowe oszczędności związane z eksploatacją przestrzeni logistycznej – komentuje Jarosław Czechowicz, Country Manager GLP w Polsce.

Równolegle GLP kontynuuje budowy rozpoczęte rok temu, w tym m.in. w podwrocławskich Magnicach (41 tys. mkw. w dwóch pierwszych halach) oraz Gdańsku, gdzie w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego powstaje piąty budynek (39 tys. mkw., wynajęty w całości).

GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button