MorskiTransport

MSC wkracza na nowy rynek! Będzie transportować… samochody w kontenerach

Próbując wypracować nowe strategiczne kierunki działalności, MSC dołączy do innych liderów branży

Już nie tylko CMA CGM i HMM, ale również MSC będzie transportować samochody. Morski gigant chce rozbudować działalność o segment transportu morskiego pojazdów. Wszystko odbędzie się jednak poprzez spółkę zależną Shipping Agencies Services, które wystawiło ofertę przejęcia norweskiej firmy Gram Car Carriers.

MSC będzie transportować samochody

Obecnie 54,54% akcji norweskiego przedsiębiorstwa znajduje się w rękach pięciu podmiotów: F. Laeisz, AL Maritime, Glenrinnes Farms, HM Gram Investment i HM Gram Enterprises. Norweska firma podkreśliła jednak, że oferta przejęcia zdobyła aprobatę Rady Dyrektorów Gram Car Carriers, która jednomyślnie zdecydowała się zarekomendować akcjonariuszom akceptację propozycji. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo zamierza nabyć norweską firmę za kwotę 28,3% wyższa niż jej notowania na giełdzie.

Czytaj też: MSC przerzuca się na szybkie pociągi? Morski gigant kupił włoskiego operatora

Gram Car Carriers zapewnia również, że oferent zamierza kontynuować działalność „pod tą samą nazwą i organizacją oraz zapewniać klientom ciągłość i wysoką jakość obsługi”. Tym samym MSC będzie pośrednio transportować samochody drogą morską. A zdecydowanie ma czym.

Pokaźna flota MSC może przetransportować wiele pojazdów

Gram Car Carriers operuje bowiem dwudziestoma dwoma samochodowcami, z których osiemnaście jest w posiadaniu firmy. Co więcej, firma transportuje pojazdy również w kontenerach, co doskonale uzupełnia obecną działalność MSC, jako przewoźnika kontenerowego. Spośród opisanej floty trzy jednostki to małe statki przeznaczone do dystrybucji (do 2 000 pojazdów), jedenaście ma średnie rozmiary (do 5 000 pojazdów), a osiem to statki typu Panamax (do 7 000 pojazdów).

Czytaj też: Eksport aut na Białoruś sposobem na omijanie sankcji na Rosję

Próbując wypracować nowe strategiczne kierunki działalności, MSC dołączy do innych liderów branży, którzy nieco dywersyfikują swoją działalność. Ekspansja na rynkach o wysokim potencjale i przejęcie Gram Car Carriers jest kolejnym krokiem w tym procesie.

MSC to jeden z największych przewoźników morskich na świecie. Flota przewoźnika składa się z setek statków, które regularnie przemierzają trasy na wszystkich głównych oceanach, umożliwiając sprawną i efektywną dystrybucję towarów na całym świecie.

Oto najbardziej ruchliwe porty świata. Hongkong wypada z TOP10 po raz pierwszy w historii!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button