DrogowyTransport

Duży eko-zakup za oceanem. Gigant dostanie nowe elektryki

Dekarbonizacja transportu drogowego to kluczowy krok w walce ze zmianami klimatycznymi

Amerykański gigant FedEx również stawia na pojazdy elektryczne. Firma nawiązała współpracę z producentem The Shyft Group. Na początek do floty przewoźnika trafi 150 elektrycznych Blue Arc™ EV. Pojazdy zostaną włączone do floty dostawczej FedEx w Stanach Zjednoczonych. 

FedEx znowu inwestuje w pojazdy elektryczne

Oczywiście FedEx nie kupuje kota w worku. Firma już wcześniej przeprowadziła testy pojazdu w rzeczywistych warunkach, wykorzystując go do dostaw ostatniej mili w Memphis. W trakcie pilotażu Blue Arc był używany na wydłużonych trasach i w trudnych warunkach, w tym w temperaturach oscylujących między 35 a 40 stopniami Celsjusza.

Czytaj też: FedEx rozbudował centrum w Chinach. Tak z okazji 40. rocznicy

Jako że dążymy do stopniowej elektryfikacji całej naszej światowej floty do 2040 roku, z niecierpliwością wyczekujemy włączenia nowych i efektywnych modeli pojazdów elektrycznych, które spełniają wymagania naszej zróżnicowanej sieci. Cieszymy się z dodania Blue Arc do naszego rosnącego portfolio pojazdów elektrycznych – powiedział Pat Donlon, Wiceprezes Globalnych Pojazdów, FedEx Express.

Samochód pozytywnie przeszedł testy

Pojazd Blue Arc został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji we flotę. Samochód sprawnie przeszedł testy podczas długich tras i wykazał się efektywnością w zużyciu energii. Auto jest także zdolne do odzyskiwania energii o mocy 20-30 kW dzięki specjalnemu systemowi odzyskiwania energii podczas hamowania.

Nasza współpraca z FedEx była kluczowa w doskonaleniu naszej strategii dotyczącej zaspokajania potrzeb floty EV na poziomie komercyjnym. Satysfakcja klienta stanowi fundament naszej działalności i z niecierpliwością oczekujemy widoku tych pojazdów na drodze – dodał John Dunn, Prezes i CEO The Shyft Group.

Czytaj też: Energy Week już za tydzień!

Dekarbonizacja transportu drogowego to kluczowy krok w walce ze zmianami klimatycznymi i redukcji emisji gazów cieplarnianych. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne, coraz większą uwagę poświęca się poszukiwaniu zrównoważonych rozwiązań w tej dziedzinie.

Inwestowanie w ekologiczne rozwiązania transportowe jest nie tylko konieczne dla ochrony środowiska naturalnego, ale także przyczynia się do budowy bardziej zrównoważonego i efektywnego systemu logistycznego.

UPS zastąpi FedEx! Po raz pierwszy od 20 lat!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button