Magazyny

PLAKO Systems debiutuje w podpoznańskim Niepruszewie

PLAKO Systems dostarczyło kolejne systemy bezpiecznego dokowania. Systemy trafiły do jednego z magazynów w podpoznańskim Niepruszewie. To kolejna realizacja tego młodego podmiotu na rynku logistycznym.

Kolejne w tym miesiącu inteligentne systemy kontroli dokowania IDS zostały dostarczone przez PLAKO Systems. Tym razem trafiły do nowo wybudowanego magazynu w podpoznańskim Niepruszewie. PLAKO Systems odpowiadało za dostawę i montaż.

Inteligentny system kontroli dokowania pozwala na ograniczenie wypadków w procesie za- i wyładunku pojazdów w dokach magazynowych. System czujników, semaforów oraz klina, zarządzany jest przez software stworzony przez zespół polskich inżynierów.

Systemy bezpiecznego dokowania stają się coraz popularniejsze

Tego typu rozwiązania nie tylko zwiększają bezpieczeństwo prac podczas procesów logistycznych, ale także istotnie ograniczają ryzyko wystąpienia strat materialnych. W efekcie coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania dostarczane przez PLAKO Systems.

Widzimy rosnące zainteresowanie naszymi produktami. Główną przyczyną jest przywiązywanie coraz większej wagi do bezpieczeństwa ludzi, ale również minimalizowanie negatywnych zdarzeń, które mogą wydarzyć się podczas prac załadunkowych. Nasze rozwiązanie wydaje się idealnie wpisywać w tę filozofię zarządzania. Jednocześnie stosunek nakładów inwestycyjnych poniesionych na nasz system jest niewspółmiernie mniejszy aniżeli koszty naprawy czy nawet wymiany bramy magazynowej, która została uszkodzona np. przez błąd kierowcy – mówi Renata Kozłowska, CEO PLAKO Systems.

Wszystkie doki znajdujące się w magazynie w Niepruszewie zostały wyposażone w system kontroli dokowania. Jest to kolejna realizacja PLAKO Systems w tym roku. Tylko w kwietniu firma dostarczyła kilkadziesiąt systemów IDS do obiektów zlokalizowanych w całej Polsce.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button