PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Panattoni rusza z kolejną budową w Będzinie. Nowy park będzie gigantyczny!

Panattoni Park Będzin zostanie poddany ocenie środowiskowej

Panattoni zainaugurował budowę parku przemysłowego w Będzinie. Pierwszy etap inwestycji jest już realizowany, a jego zakończenie zaplanowano na wrzesień. W pierwszym etapie w kompleksie powstanie nowa hala o powierzchni 27 500 metrów kwadratowych. Ostateczna powierzchnia parku ma wynieść 87 500 metrów kwadratowych.

Nowy park Panattoni w Będzinie

Nowy park przemysłowy Panattoni w Będzinie powstaje w reakcji na rosnące zapotrzebowanie na przestrzenie przemysłowe w regionie. Nowa hala jest przeznaczona na firm działających w branży  logistyki, lekkiej produkcji oraz e-commerce. Projekt uwzględnia również możliwość funkcjonowania obiektu jako cross-dock.

Czytaj też: Kolejny park logistyczny Panattoni sprzedany! A powstał zaledwie w zeszłym roku

Decyzja o budowie w Będzinie była podyktowana sukcesem naszych inwestycji w sąsiednich Czeladzi i Sosnowcu. Świadczy to o dużym potencjale rynku w tym rejonie i naszym zaangażowaniu w jego dalszy rozwój. Deweloper zrealizował już liczne obiekty przemysłowe w Gliwicach, Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej czy Czeladzi, dostarczając w województwie śląskim ponad 2,6 mln m kw. powierzchni. Obecnie w budowie pozostaje kolejne 207 tys. m kw. – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Będzie eko

Panattoni Park Będzin zostanie poddany ocenie środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent. Planowane jest wzmocnienie dachów hal w celu umożliwienia instalacji paneli fotowoltaicznych. Różnorodne rozwiązania technologiczne przyczynią się do ograniczenia zużycia energii i wody, co z kolei przyczyni się do obniżenia kosztów operacyjnych dla najemców. Deweloper zapewni również nowoczesne biura, zielone strefy relaksu, infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Dodatkowo, będzie dbał o bioróżnorodność terenu inwestycji.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Inwestorzy cenią województwo śląskie za dostęp do wykwalifikowanej kadry i rozbudowaną infrastrukturę transportową, która łączy region z kluczowymi ośrodkami w kraju oraz Europie Środkowej. Atutami są również dynamiczny rozwój społeczny i baza badawczo-rozwojowa, z licznymi uczelniami wyższymi i instytucjami badawczymi, co sprzyja innowacjom i rozwojowi nowych technologii. To tutaj powstają projekty kształtujące przyszłość branż takich jak e-commerce, automotive czy IT, przyciągając talenty z całego kraju i z zagranicy. Te i wiele innych czynników sprawiają, że mamy do czynienia z regionem o unikalnych możliwościach inwestycyjnych, łączącym tradycję przemysłową z nowoczesnym podejściem do biznesu, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu nieustannie utrzymuje pozycję kluczowego hubu gospodarczego w Polsce i Europie – dodaje Marek Dobrzycki.

Panattoni z kolejną potężną inwestycją w Krakowie! Zgadnijcie kto jest najemcą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button