PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Ponad 2 miliony pasażerów! Państwowy monopolista z majówkowym rekordem

W związku z przewidywanym wzrostem ruchu, przewoźnik wzmocnił swoje zaplecze taborowe

Podczas ubiegłego weekendu majowego państwowy monopolista PKP Intercity zanotował rekord przewozów. Tylko w okresie od 26 kwietnia do 5 maja z pociągów przewoźnika skorzystało ponad 2,2 mln podróżnych. Przewoźnik ma również niespodziankę dla osób, które chcą sobie przedłużyć urlop.

Kolejny majówkowy rekord

W czasie tegorocznej majówki Polacy znów chętnie wybierali podróż koleją. Z usług państwowego monopolisty skorzystało w tym okresie ponad 2,2 mln osób. To o 14% więcej niż rok wcześniej, kiedy pociągami Intercity podróżowało nieco poniżej 2 milionów pasażerów.

Czytaj też: Ogromne zyski czeskiego RegioJet! Może już czas na złamanie monopolu Intercity?

W związku z przewidywanym wzrostem ruchu, przewoźnik wzmocnił swoje zaplecze taborowe, dodając 238 dodatkowych wagonów do 182 pociągów oraz zwiększając liczbę kursujących składów na najpopularniejszych trasach. Dodatkowo, w rozkładzie jazdy pojawiły się specjalne połączenia dla kibiców udających się na finał Pucharu Polski w piłce nożnej, który odbywał się w Warszawie.

W okresie od 26 kwietnia do 5 maja na bieżąco obserwowaliśmy frekwencję w pociągach i operatywnie dołączyliśmy 827 wagonów do 548 pociągów. Ponadto uruchomiliśmy 10 połączeń obsługiwanych dwoma zestawionymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, np. na trasie WrocławBiałystok, ZakopaneWarszawa czy GdyniaWarszawa. Dodatkowe wagony zostały dostawione również do pojazdów SN84 kursujących między Krakowem a Łupkowem – mówi Janusz Malinowski, nowy prezes PKP Intercity.

A może tak wydłużyć sobie urlop?

Podobnie jak w poprzednich latach, największym zainteresowaniem podróżnych w trakcie majówki cieszyły się trasy łączące stolicę z największymi miastami, takimi jak Gdynia, Kraków, Lublin, Poznań czy Wrocław. Średnio, między 26 kwietnia a 5 maja, przewoźnik przewiózł około 224 tys. pasażerów dziennie. Największy ruch odnotowano 5 maja, kiedy to Polacy wracali z urlopów do domów. Tego dnia liczba pasażerów korzystających z usług PKP Intercity wyniosła blisko 277 tys. osób.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Dla tych, którzy nie mogli udać się na majówkowy urlop lub chcą zrobić sobie w tym miesiącu jeszcze jedną wycieczkę, PKP Intercity przygotowało specjalną promocję. Z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, przewoźnik udostępnił dodatkowe 20 tysięcy biletów w promocyjnych cenach na trasy międzynarodowe.

Chodzi tu przede wszystkim o połączenia z Warszawy i Krakowa do Wiednia, Pragi, Berlina, Monachium czy Budapesztu. Oferta jest ograniczona czasowo. Obowiązuje do 23 maja, ale obejmuje podróże do 26 maja. Promocyjne bilety za granicę są dostępne w kasach, aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej przewoźnika.

Konduktor już nie sprawdzi biletów? Intercity szykuje duże zmiany!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button