LotniczyTransport

Flota LOT znów się powiększa! Trzy nowe E-Jety dołączą już w wakacje

Aktualnie flota PLL LOT składa się z aż 43 samolotów typu E-Jet

Flota Polskich Linii Lotniczych LOT znów się powiększa. Pod koniec lipca narodowy przewoźnik otrzyma o trzy nowe samoloty Embraer 195-E2, pozyskane od amerykańskiego leasingodawcy Azorra. Polskie linie lotnicze doskonale znają ten typ maszyny, bowiem pierwszy E-Jet trafił do Polski już 20 lat temu.

Nowe samoloty we flocie PLL LOT

Pierwszy Embraer E195-E2 trafi do PLL LOT do końca lipca, a ostatnia maszyna – w trzecim kwartale bieżącego roku. Dzięki nowym samolotom przewoźnik zwiększy swoje możliwości operacyjne oraz rozwinie siatkę połączeń. Pasażerowie polskiego przewoźnika będą mieli do dyspozycji aż 136 miejsce w popularnym układzie kabiny 2-2.

Z satysfakcją ogłaszamy dziś nabycie trzech najnowocześniejszych samolotów Embraer E195-E2. To wzmocnienie naszej floty świadczy nie tylko o naszym rosnącym zaangażowaniu w zrównoważone lotnictwo, ale także jest przejawem naszego partnerstwa z Embraerem od czasu wprowadzenia pierwszego E-jeta w 2004 roku. Dzięki komfortowi podróżowania i wydajności Embraerów nowej generacji wzmocnimy naszą siatkę połączeń, przede wszystkim wprowadzając dodatkowe częstotliwości na wybranych kierunkach – powiedział Michał Fijoł, Prezes Zarządu PLL LOT.

PLL LOT

Czytaj też: PLL LOT idzie na zakupy. Znów stawia na MAX-y

Pionier w obsłudze E-Jetów

Nasz przewoźnik był de facto pionierem w obsłudze tego typu maszyny, wprowadzając do użytku nowy model E-Jeta już 20 lat temu. Pierwszy lot maszyny odbył się 17 marca 2004 roku z Warszawy do Wiednia. Trasę o długości 520 kilometrów Embraer 170 pokonał w 85 minut.

LOT jest pionierem, który pierwszy wprowadził na rynek samoloty E-Jet i choć od tego czasu 90 linii lotniczych użytkowało te samoloty – pierwszy jest zawsze wyjątkowy. Wprowadzenie E2 do floty PLL LOT to ważny moment dla Embraera. Świętujemy właśnie 20 rocznicę programu E-Jet i naszą 25-letnią współpracę z polskim flagowym przewoźnikiem – pierwszym samolotem Embraer dostarczonym do LOT-u był ERJ145 w 1999 roku. Liczymy również na dalszą współpracę z PLL LOT, w tym na nowe możliwości dla E2 – najbardziej paliwooszczędnego, najcichszego i najbardziej ekonomicznego w eksploatacji odrzutowca w segmencie małych samolotów wąskokadłubowych – powiedział Arjan Meijer, Prezes i Dyrektor Generalny Embraer Commercial Aviation.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Sprawdzone maszyny

Aktualnie flota PLL LOT składa się z aż 43 samolotów typu E-Jet, przez co nasz przewoźnik należy do grona największych operatorów Embraerów w Europie. E-Jety obsługiwane przez LOT pokonały już łącznie 850 milionów kilometrów, co odpowiada ponad 1,4 miliona godzin lotu. Polskie linie przewiozły Embraerami ponad 60 milionów pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż liczba mieszkańców Polski.

Jako dotychczasowy partner LOT-u, jesteśmy dumni, że możemy wspierać go w strategicznym rozwoju i obsłudze jednej z najmłodszych flot w Europie. Nowe samoloty E195-E2 z naszego portfolio gwarantują wyraźne korzyści, takie jak mniejsze spalanie paliwa, niższe emisje dwutlenku węgla i koszty operacyjne, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu dla pasażerów.  Dziękujemy firmom Embraer i Pratt & Whitney za ich nieprzerwaną współpracę, dzięki której poszerzamy bazę klientów E2 – powiedział John Evans, CEO i założyciel Azorra.

Boeing PLL LOT będzie latał w nowym, unikatowym malowaniu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button