KolejowyTransport
Gorące newsy

Czeskie Koleje połączą kraj z anektowanym Kaliningradem

Czeskie Koleje zapowiedziały bezpośrednie połączenie do „anektowanego” Kaliningradu, a pociąg ma jeździć do „Královca” od grudnia. Całość to oczywiście jedynie żart, ale trzeba przyznać, że wyjątkowo udany.

Aneksja Kaliningradu

Do kogo należy Kaliningrad? Formalnie do Federacji Rosyjskiej, ale od pewnego czasu Czesi twierdzą, że do nich. W odpowiedzi na rosyjskie pseudoreferenda na okupowanych terenach Ukrainy, polski internauta „Papież Internetu” stworzył i zamieścił na Twitterze humorystyczną mapkę, która dzieliła obwód kaliningradzki na dwie części. Jedna miałaby należeć do Polski, a druga do naszych sąsiadów. Żart tak bardzo przypadł do gustu naszym południowym sąsiadom, że temat aneksji Kaliningradu zaczął żyć własnym życiem. Jeden z polityków, Tomáš Zdechovský, postanowił podzielić się nim na własnym Twitterze.

Internauci z Czech twierdzą, że przejęli Kaliningrad, którego 160 proc. mieszkańców chce aneksji do ich republiki. Czesi stworzyli nawet profil „nowego terytorium”, które otrzymało nazwę „Královec”.

Raben

Witamy na oficjalnym profilu Královca. Po udanym referendum 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się połączyć z Czechami i zmienić nazwę Kaliningradu na Královec – czytamy na proflu.

Pojawiły się również żartobliwe grafiki ministra spraw zagranicznych Czech z prezydentem USA Joe Bidenem, podpisane:

W pełni popieram roszczenia Czech do terytorium Kaliningradu.

Czytaj też: Miliardowe straty Czeskich Kolei. Wszystko przez drogą energię

Czeskie Koleje i połączenie do anektowanego Kaliningradu

Do trollingu postanowiły przyłączyć się Czeskie Koleje, które zapowiedziały bezpośrednie połączenie do „anektowanego” Kaliningradu. Pociąg ma jeździć do „Královca” od grudnia.

Nowość w grudniowej zmianie rozkładu jazdy. Teraz jedziemy również do Královca. Odkryjcie piękno Republiki Czeskiej! 🇨🇿 – napisały Czeskie Koleje na swoim profilu na Facebooku.

Rosjanie oczywiście oburzeni

Oczywiście żart nie spodobał się Rosjanom, którzy… wzięli go na poważnie. Rosyjski portal informacyjny EurAsia Daily zamieścił pełen oburzenia wpis opisujący „wątpliwy pomysł” przeprowadzenia referendum w sprawie podziału Kaliningradu.

Udając politycznego insidera, Zdechovský powiedział, że popiera wątpliwy pomysł polskiego internauty dotyczący przeprowadzenia referendum w obwodzie kaliningradzkim i podziału rosyjskiego regionu między Czechy i Polskę – komentuje EurAsia Daily.

Cóż, rosyjscy propagandyści nigdy nie należeli do najbystrzejszych.

Czytaj też: Mobilizacja wojskowa w Rosji. Jak reagują rynki?

Rosja wyrzucona z ICAO za kradzież zagranicznych samolotów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

8 Komentarze

  1. Pytania w referendum powinny brzmieć:
    1- Czy przyłączyć Okręg Kaliningradzki do Czech?
    2- Czy przyłączyć Okręg Kaliningradzki do Polski?
    3- Czy podzielić Okręg Kaliningradzki pomiędzy Czechy i Polskę?
    Zobaczymy, którą opcję wybiorą 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button