LotniczyTransport

Linie lotnicze odwołują loty do Kapsztadu. Brakuje paliwa lotniczego

Kryzys paliwowy w branży lotniczej dotyka coraz więcej firm. Jeden z największych przewoźników w Stanach Zjednoczonych — United Airlines — stał się tego najlepszym dowodem. Linia musiała zrezygnować z połączeń z Newark do Kapsztadu z powodu braku paliwa lotniczego. Zresztą nie tylko Amerykanie musieli odbić się od bramek, ponieważ także KLM oraz British Airways zostały zmuszone do anulacji swoich połączeń do stolicy RPA.

Liniom coraz częściej brakuje paliwa lotniczego. Z tego powodu anulowano loty do Kapsztadu

United Airlines musiał odwołać swoje połączenie z Newark do Kapsztadu w RPA po tym, jak przewoźnikowi nie udało się zdobyć paliwa lotniczego w drogę powrotną. Informacja o tym pojawiła się w czasie, kiedy samo lotnisko w Kapsztadzie zmaga się z niedoborem paliwa lotniczego. Z tego powodu planowy lot, który miał odbyć się drugiego października o 20:25, został anulowany. Sami pasażerowie zostali poinformowani o tym fakcie dopiero na lotnisku.

Jak informuje serwis Simple Flying, problem pojawił się również u holenderskiego KLM. Samolot także tej linii został odwołany w niedzielę wieczorem „z nieznanych powodów”. Oficjalnie lot KL598 został skasowany z przyczyn niezależnych, choć eksperci wskazują przy tym, że winowajcą był również brak paliwa lotniczego. Podobnie stało się z British Airways, która także musiała anulować swój niedzielny lot do Londynu z Cape Town.

Czytaj również: PLL LOT będą wykorzystywać paliwo SAF z posmażalniczych olejów spożywczych

Kapsztad wciąż czeka na dostawy paliwa lotniczego, więc nie mógł oferować go liniom lotniczym, które przylatują do tego portu. Powoduje to dodatkowe postoje i wstrzymanie tras, czego ostatnia informacja władz lotniska, że przewoźnicy mogą otrzymać jedynie 50% zamówień paliwa.

Pasażerowie zostali poinformowani o ewentualnych problemach, a także pilnej potrzebie monitoringu swoich podróży. Niemniej jednak informacja o brakach paliwowych pojawia się w czasie, kiedy United Airlines przygotowuje się do uruchomienia bezpośredniego połączenia non stop między Washington Dulles a Kapsztadem.

Amerykański Departament Transportu (DoT) przyznał linii lotniczej trzy tygodniowe bezpośrednie loty, które rozpoczną się 17 listopada 2022 roku i będą obsługiwane przez jej flotę Boeing 787-9 Dreamliner. Niestety w związku z problemami logistycznymi nowe połączenie będzie musiało prawdopodobnie poczekać.

Dlaczego brakuje paliwa lotniczego i anulowane są loty do Kapsztadu?

Według Airports Company SA (ACSA) sytuacja jest związana ze złą pogodą, ponieważ paliwo miało zostać dostarczone 2 października. Niemniej jednak, jak przyznali przedstawiciele organizacji:

Niekorzystne warunki morskie utrzymują się i bardzo dokładnie monitorujemy sytuację, w tym szacowany czas przybycia statku.

Ponadto jak poinformował serwis News24, gdy paliwo lotnicze dotrze do portu, przechodzi rygorystyczne procedury przed dostarczeniem go na lotnisko. Skutkuje to 48-godzinnym okresem, zanim lotniska uzyskają dostęp do nowej dostawy. ACSA podkreśliła jednak, że w zbiornikach zaopatrzenia lotniska dostępny był zapas paliwa na cztery dni. Jak również zaznaczono: wszystkie loty z CPT International powinny odbywać się obecnie zgodnie z harmonogramem.

RPA: Ruch w kapsztadzkim porcie wstrzymany przez… atak hakerski

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button