IntermodalnyKolejowyTransport

Koleje Rosyjskie uruchamiają pierwsze połączenie Moskwa-Indie

RZD zaczęły przeprowadzać testy na tej linii już w lipcu

Koleje Rosyjskie (RZD) uruchomiły pierwsze połączenie intermodalne Moskwa-Indie. Pociąg kontenerowy INSTC kursować będzie między Chekovem pod Moskwą i irańskim portem Bandar Abbas. RZD zaczęły przeprowadzać testy na tej linii już w lipcu.

Koleje Rosyjskie uruchomiły połączenie Moskwa-Indie

Kolejne usługi pilotażowe na różnych trasach Międzynarodowego Korytarza Transportowego Północ-Południe (INSTC) w ostatnich miesiącach wreszcie przynoszą efekty dla Kolei Rosyjskich (RZD). Koleje Rosyjskie uruchomiły pierwsze regularne połączenie intermodalne Moskwa-Indie. Pociąg kontenerowy INSTC kursować będzie między Chekovem pod Moskwą i irańskim portem Bandar Abbas. Usługa będzie na razie oferować jedną miesięczną podróż w obie strony.

Nowe połączenie kolejowe będzie przebiegać przez Kazachstan i Turkmenistan, a następnie przez terytorium Iranu, aby połączyć się z dalszymi miejscami docelowymi, takimi jak Indie, za pośrednictwem usług morskich. Według RZD, po przejechaniu Rosji, Kazachstanu i Turkmenistanu pociąg zatrzyma się na stacji Sarakhs w Iranie, gdzie kontenery zostaną przeładowane na standardowy rozstaw torów (1435 mm) przed dalszą podróżą.

W drodze powrotnej pociąg zostanie również załadowany produktami przeznaczonymi na rynek rosyjski – przekazały RZD.

RZD

Czytaj też: Rosyjskie linie lotnicze upadną? Mobilizacja pracowników je wykończy

Testy we wszystkich kierunkach

Dla przypomnienia, INSTC nie jest jednowymiarowym korytarzem. Łączy północ z południem, ale nie podąża tylko jedną trasą. Wręcz przeciwnie, podąża różnymi odnogami: zachodnią, środkową i wschodnią. Zachodnia, która wciąż wymaga ukończenia, przecina Rosję, region Kaukazu (Azerbejdżan) i Iran, zanim dotrze do irańskich portów. Środkowy biegnie z Rosji przez Morze Kaspijskie, zanim dotrze do Iranu. Wschodni, który jest pierwszą oficjalną linią RZD, obejmuje Kazachstan i Turkmenistan oraz oczywiście Iran. Wszystkie one przylegają do irańskich portów i połączeń morskich z innymi kierunkami, głównie z Indiami.

RZD zaczęły przeprowadzać testy na tej linii już w lipcu, kiedy to wysłał pierwszy pociąg kontenerowy do Indii, a konkretnie do portu Nava Sheva. Testowy pociąg podążał tą samą trasą, którą będzie podążał oficjalny serwis. Jednak Koleje Rosyjskie nie ograniczyły się do jednej usługi pilotażowej, a od lipca do końca października tą trasą przejechało co najmniej sześć innych pociągów, zanim oficjalnie uruchomiono połączenie Moskwa-Indie.

Czytaj więcej na: Rosja i Białoruś są bliskie bankructwa. Bank Światowy ostrzega przed problemami

Czeskie Koleje połączą kraj z anektowanym Kaliningradem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button