PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Siemens z kontraktem dla Arabów! Zapewni system sterowania ruchem dla linii przez pustynię

To przełomowy moment w historii budowy pierwszego transgranicznego połączenia kolejowego na Bliskim Wschodzie

Siemens Mobility podpisał kontrakt na system sterowania ruchem kolejowym dla trasy kolejowej łączącej Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. Trasa o długości 303 kilometrów to pierwszy projekt transgraniczny na Bliskim Wschodzie oraz w świecie arabskim, łączący stolicę ZEA, Abu Zabi, z Soharem w Omanie. 

Siemens stworzy system sterowania ruchem dla ZEA i Omanu

Siemens Mobility wygrał kontrakt na projekt i budowę systemów kolejowych oraz integracji dla trasy kolejowej Abu Dhabi – Sohar. Konsorcjum Siemens Mobility oraz Hassan Allam Construction dostarczy Arabom nowy system sterowania ruchem i będzie odpowiedzialne za zaprojektowanie, budowę i integrację systemów sygnalizacji, telekomunikacji oraz zasilania ETCS. Projekt stanowi przełomowy moment w historii budowy pierwszego transgranicznego połączenia kolejowego na Bliskim Wschodzie oraz w świecie arabskim.

Siemens Mobility jako globalny lider rynku i siła napędowa innowacji z ponad 150-letnim doświadczeniem w zakresie technologii sygnalizacji i automatyki kolejowej, z dumą dostarcza swoje najnowsze inteligentne rozwiązania technologiczne wraz z ciągłym wsparciem dla ambicji i wizji ZEA i Omanu – powiedział Andre Rodenbeck, CEO pionu infrastruktury kolejowej w Siemens Mobility.

Czytaj też: Arabskie lotnisko zmieniło nazwę. Uhonorowali zmarłego szejka

Projekt zintegrowany z regionalną siecią kolejową

W ramach wizji integracji arabskich państw z Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), projekt zostanie w pełni zintegrowany z istniejącą oraz planowaną regionalną siecią kolejową GCC. Sieć kolejowa ZEA – Oman (Hafeet Rail) połączy port Sohar w Sułtanacie Omanu z krajową siecią kolejową ZEA w Abu Zabi, tworząc połączenie, które obejmie wszystkie siedem emiratów ZEA aż do granicy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Nowe ambitne przedsięwzięcie ułatwi handel między krajami oraz zwiększy wydajność systemu łańcucha dostaw poprzez połączenie portów handlowych i stref ekonomicznych z siecią kolejową.

Jesteśmy głęboko zaszczyceni i dumni, że Oman – Etihad Rail powierzył nam ten strategiczny projekt, który nie tylko przyczyni się do rozwoju społecznego i gospodarczego obu krajów, ale który, jak wierzę, będzie przełomowym projektem dla całego regionu – dodał Ayman Ashour, dyrektor generalny Siemens Mobility w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Siemens z kontraktem dla Arabów! Zapewni system sterowania ruchem dla nowej linii przez pustynię
Siemens Mobility

Czytaj też: Arabskie inwestycje. Czas na podbój świata czarnymi pieniędzmi

Projekt poprawi efektywność usług logistycznych

Projekt ma także na celu wzmacnianie więzi handlowych i społecznych między krajami oraz integrację węzłów przemysłowych, co przyczyni się do poprawy efektywności usług logistycznych. Według planów projekt ten przyczyni się także do rozwoju różnych sektorów przemysłu, działalności gospodarczej oraz turystyki.

Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do Siemens Mobility w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań sygnalizacyjnych, które zapewnią bezpieczny i bezproblemowy transport pasażerów i towarów między ZEA i Omanem. Hassan Allam Construction i Siemens mają wieloletnie doświadczenie w udanej współpracy w Egipcie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozszerzyć to partnerstwo na inne ważne kraje regionalne, takie jak ZEA i Oman – powiedział Hassan Allam, prezes Hassan Allam Construction.

Iran zablokuje Cieśninę Ormuz? Dostawy ropy do Europy zagrożone!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button