LotniczyTransport
Gorące newsy

PLL LOT znów powiększa flotę! Przewoźnik dostanie sześć Boeingów

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o powiększeniu floty. Do floty PLL LOT dołączy aż sześć samolotów Boeing 737-8 MAX. Linia zamierza odebrać nowe maszyny już w październiku i za ich pomocą obsługiwać połączenia krótkiego i średniego zasięgu.

PLL LOT otrzyma sześć samolotów Boeing 737-8 MAX

Maciej Wilk, Prezes Zarządu ds. Operacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT poinformował, że polski przewoźnik wybiera właśnie nową flotę dla segmentów regionalnych i wąskokadłubowych. Przed wyborem dostawcy PLL LOT planuje jednak zakup również innych maszyn i wkrótce do floty przewoźnika dołączy aż sześć Boeingów 737-8 MAX.

Cieszę się, że te niezawodne i ekonomiczne samoloty uzupełnią naszą flotę samolotów wąskokadłubowych – powiedział Maciej Wilk.

Nowe maszyny zostały nabyte przez LOT po zawieszeniu działalności przez rumuńskie linie lotnicze Blue Air, w ramach leasingu operacyjnego od amerykańskiej spółki Air Lease Corporation, która wcześniej wydzierżawiła polskiemu przewoźnikowi pięć Boeingów 737-8 i jednego Dreamlinera.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się z rozszerzenia naszej długiej współpracy z LOT-em poprzez leasing sześciu nowoczesnych samolotów odrzutowych 737-8. Razem z samolotami będącymi obecnie w leasingu, portfolio ALC powiększyło się do 12 samolotów we flocie LOT. ALC odegrał ważną rolę w niedawnym programie modernizacji floty Polskich Linii Lotniczych LOT od końca 2017 roku, a sześć dodatkowych samolotów będzie z pewnością wspierać strategię rozwoju przewoźnika – powiedział Steven F. Udvar-Házy, Prezes Wykonawczy Air Lease Corporation.

Czytaj też: WestJet zamówi Boeing 737 MAX. Samoloty nie mają certyfikacji…

Najbardziej ekonomiczny samolot świata

Polskie Linie Lotnicze LOT planują latać samolotami Boeing 737-8 na najpopularniejszych trasach krótko- i średniodystansowych. Pierwszy z sześciu zamówionych samolotów wystartuje z Warszawy i będzie latał na głównych trasach europejskich LOT od połowy października.

Boeing 737-8 MAX to najbardziej ekonomiczny samolot świata w swojej klasie. Odrzutowiec jest wyposażony w dwa silniki nowej generacji CFM LEAP-1B, które dają mu maksymalny zasięg do 5750 km. Średnie zużycie paliwa jest niższe o ok. 15 proc. niż B737-800 NG. Silniki nowej generacji zastosowane w Boeingu 737-8 MAX umożliwiają redukcję hałasu nawet o 40 proc. i znacznie niższą emisję CO2 w porównaniu do innych maszyn tej klasy, co sprawia, że samolot jest cichszy, bardziej wydajny i przyjazny środowisku. Samoloty mają na pokładzie 189 foteli, każdy z nich wyposażony jest w wejścia USB. Wnętrze kabiny pasażerskiej zostało zbudowane w formule Boeing Sky Interior, opartej o rozwiązania zastosowane w Dreamlinerach. W kabinie znajdują się nowe, ergonomiczne schowki i oświetlenie LED, umożliwiające zmianę natężenia i barwy światła. Producent zastosował bardziej komfortowe dla pasażerów rozmieszczenie świateł, głośników i przycisków – zachwala nowe samoloty polski przewoźnik.

Czytaj też: Boeing chce się pozbyć ze swoich samolotów nazwy MAX

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button