Info z rynkuMorskiTransport

Volkswagen decyduje się na ekologiczny recykling statków

Niemiecka firma transportowo-logistyczna Volkswagen Group Logistics, będąca częścią Volkswagen AG (VW), została 31. sygnatariuszem Inicjatywy Przejrzystości Recyklingu Statków (SRTI), udostępniania informacji, prowadzonej przez Inicjatywę Zrównoważonej Żeglugi (SSI). Volkswagen Group Logistics dołącza do partnerów w całym łańcuchu żeglugi, w tym ubezpieczycieli, inwestorów, właścicieli statków i innych, stawiających na odpowiedzialny i ekologiczny recykling statków.

Volkswagen Group Logistics stawia na ekologiczny recykling statków

SRTI umożliwia właścicielom ładunków, zainteresowanym stronom finansowym i innym podmiotom, wykorzystanie danych dostarczonych przez armatorów do podejmowania decyzji, tworząc zapotrzebowanie na odpowiedzialny i ekologiczny recykling statków, nagradzając dobre praktyki poprzez dobrowolne podejście rynkowe.

Ważnym elementem naszych odpowiedzialnych działań jest ostrożne korzystanie z zasobów. Dlatego dla nas, jako Volkswagen Group Logistics, ważne jest wspieranie i promowanie takich kwestii, jak zrównoważony rozwój w przemyśle stoczniowym, recyklingu statków i transporcie morskim jako całości – skomentował Simon Motter, szef VW Group Logistics.

Czytaj też: Ustawa o usuwaniu wraków podpisana przez Władimira Putina

Ekologiczny recykling statków to bardzo ważny temat

VW transportuje większość swoich nowych pojazdów za granicę przy użyciu niskoemisyjnych statków LNG. Po tym, jak pierwsze dwa samochodowce LNG weszły do eksploatacji w 2020 roku, Volkswagen Group Logistics zamówił w sierpniu 2021 roku cztery kolejne statki z silnikami wielopaliwowymi, które mogą być zasilane LNG/LBG/dieslem/syntetycznym olejem napędowym. W 2020 roku Volkswagen Group Logistics wykonał kolejny duży krok w kierunku zrównoważonej żeglugi w segmencie przewoźników samochodowych, gdy wybrał dostawcę biopaliw morskich GoodFuels do dostarczania oleju biopaliwowego dla przesyłek grupy.

Ekologiczny recykling statków jest wspólną odpowiedzialnością i cieszymy się, że Volkswagen Group Logistics dołącza do społeczności SRTI i daje przykład, pokazując, jak właściciele ładunków mogą być świadomi i brać odpowiedzialność za swój pełny łańcuch dostaw, wykraczając poza to, co jest wymagane. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z VW Group Logistics, aby podnieść rangę tego problemu i uświadomić innym, którzy mogą chcieć rozważyć, w jaki sposób statki przewożące ich ładunki są poddawane recyklingowi – powiedział Andrew Stephens, dyrektor wykonawczy SRTI.

Czytaj też: Polskie Linie Oceaniczne kupiły kolejny statek. Nowy nabytek ma blisko 200 metrów długości

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button