IntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Firma wzmacnia system magazynowania. Roboty wożą… warzywa

System został przygotowany do pracy w temperaturze do -5 °C

Sabarot wzmacnia automatyczny system magazynowania AS/RS firmy Mecalux, aby zwiększyć swoją zdolność operacyjną. Centrum Sabarot w Chaspuzac (Francja) produkuje, przechowuje i dystrybuuje warzywa strączkowe, zboża i grzyby do ponad 70 krajów. Za pomocą systemu zarządzania magazynem Easy WMS firmy Mecalux rodzinna firma monitoruje 7 800 kodów SKU w czasie rzeczywistym.

Sabarot wzmacnia system magazynowania

Sabarot, francuskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji, przechowywaniu i dystrybucji suszonych warzyw strączkowych, zbóż i dzikich grzybów, kontynuuje ekspansję i wzmacnia automatyczny system magazynowania AS/RS firmy Mecalux Firma zdecydowała się rozszerzyć system, aby podwoić swoją pojemność magazynową do 12 000 palet. 

Czytaj też: Astrid zajmie się zapasami. Gigant automatyzuje magazyny

Mecalux zainstaluje w magazynie Sabarot w Chaspuzac łącznie cztery aleje, z których każda będzie miała długość 92 metrów. W tych alejach autonomicznie działać będzie wózek jezdniowy, załadowując, rozładowując i transportując palety zgodnie z instrukcjami systemu zarządzania magazynem Easy WMS. Inną szczególną cechą tego systemu jest to, że na życzenie Sabarotu został on przygotowany do pracy w temperaturze do -5 °C.

Zdecydowaliśmy się rozbudować nasz AS/RS, ponieważ potrzebowaliśmy zwiększyć naszą zdolność operacyjną i reagować proaktywnie na rozwój naszej działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej rozbudowy. Zapewnia nam ona dużą elastyczność, pozwalając nam zarządzać szczytową aktywnością w sposób bardzo responsywny – przekazuje Sabarot.

Firma rozwija się w wielu krajach

W centrum w Chaspuzac, Sabarot produkuje, przechowuje i dystrybuuje towary dla klientów w ponad 70 krajach. Jego głównymi rynkami są Francja i Wielka Brytania, choć firma eksportuje swoje produkty także do krajów takich jak Malezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

System Easy WMS firmy Mecalux to oprogramowanie, które nadzoruje wszystkie towary Sabarotu w czasie rzeczywistym, zapewniając śledzenie jego 7 800 kodów SKU. Digitalizacja i automatyzacja umożliwiają śledzenie wszystkich produktów. Oprócz dostosowania się do obecnych potrzeb logistycznych Sabarotu, rozbudowa AS/RS będzie odpowiadać wzrostowi działalności przedsiębiorstwa, który w ciągu ostatnich 15 lat wyniósł blisko 15%.

Nie chce Ci się rozładować ciężarówki? Robot zrobi to za Ciebie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button