Magazyny

DHL Supply Chain buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

DHL Supply Chain rozpoczyna realizację inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim. Park logistyczny jest elementem ekspansji na rynki Europy Centralnej. 

DHL Supply Chain z inwestycją w Gorzowie Wielkopolskim 

W Gorzowie Wielkopolskim powstanie ekologiczny kompleks logistyczny o powierzchni wynoszącej ponad 110.000 mkw. Za inwestycję odpowiada DHL Supply Chain. Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce.

Zobacz także: Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany o kolejny budynek

W czwartek 18 sierpnia przedstawiciele DHL i lokalnych władz podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny. Nowa inwestycja logistyczna przy ulicy Mosiężnej będzie obiektem o powierzchni ponad 60.000 m2. Jest to pierwszy etap planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 m2. Po zrealizowaniu założeń konstrukcyjnych będzie to drugi co do wielkości obiekt w obrębie miasta.

Jak powiedział Tomasz Kocik, V-ce Prezes ds. Finansów DHL Supply Chain w Europie Centralnej i Wschodniej, budowa centrum logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim jest realizacją strategii rozwojowej ukierunkowanej na region Europy Centralnej. Zapewniono, że wybór Gorzowa nie był przypadkowy. Miasto znajduje się w idealnym dla łańcucha logistycznego miejscu, łączącym wschód z zachodem poprzez pobliską autostradę A2 i północ z południem, poprzez drogę ekspresową S3, nie tylko w perspektywie kraju, ale i tego regionu Europy. Zaletą lokalizacji ma być również wykwalifikowana kadra oraz rozwinięty rynek pracy.

Przedstawiciel DHL wskazuje również na:

Nie do przecenienia jest także świetna współpraca z lokalnymi władzami miasta, które prezentują tak potrzebną w dzisiejszym biznesie szybkość i elastyczność w działaniu. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inwestycja DHL Supply Chain w Gorzowie, czego serdecznie życzę mieszkańcom, władzom samorządowym oraz polskiemu oddziałowi DHL Supply Chain. 

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

DHL oferuje szeroką gamę usług w segmencie e-commerce i współpracuje z największymi graczami. Pozwala ona klientom dynamiczny rozwój oraz korzystanie z ponad 30 lokalizacji w całej Europie. Co istotne, z uwagi na lokalizację, obiekt DHL umożliwi klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy.

Budowa kompleksu ma potrwać do początku 2023 roku. W obiekcie pracę ma znaleźć kilkaset osób. Inwestor planuje wprowadzić ekologiczne rozwiązania, m.in. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła.

7R Park Lublin zostanie rozbudowany. Duża inwestycja na wschodzie Polski

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button