Magazyny

DHL Supply Chain buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

DHL Supply Chain rozpoczyna realizację inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim. Park logistyczny jest elementem ekspansji na rynki Europy Centralnej. 

DHL Supply Chain z inwestycją w Gorzowie Wielkopolskim 

W Gorzowie Wielkopolskim powstanie ekologiczny kompleks logistyczny o powierzchni wynoszącej ponad 110.000 mkw. Za inwestycję odpowiada DHL Supply Chain. Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce.

Zobacz także: Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany o kolejny budynek

W czwartek 18 sierpnia przedstawiciele DHL i lokalnych władz podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny. Nowa inwestycja logistyczna przy ulicy Mosiężnej będzie obiektem o powierzchni ponad 60.000 m2. Jest to pierwszy etap planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 m2. Po zrealizowaniu założeń konstrukcyjnych będzie to drugi co do wielkości obiekt w obrębie miasta.

Jak powiedział Tomasz Kocik, V-ce Prezes ds. Finansów DHL Supply Chain w Europie Centralnej i Wschodniej, budowa centrum logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim jest realizacją strategii rozwojowej ukierunkowanej na region Europy Centralnej. Zapewniono, że wybór Gorzowa nie był przypadkowy. Miasto znajduje się w idealnym dla łańcucha logistycznego miejscu, łączącym wschód z zachodem poprzez pobliską autostradę A2 i północ z południem, poprzez drogę ekspresową S3, nie tylko w perspektywie kraju, ale i tego regionu Europy. Zaletą lokalizacji ma być również wykwalifikowana kadra oraz rozwinięty rynek pracy.

Przedstawiciel DHL wskazuje również na:

Nie do przecenienia jest także świetna współpraca z lokalnymi władzami miasta, które prezentują tak potrzebną w dzisiejszym biznesie szybkość i elastyczność w działaniu. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inwestycja DHL Supply Chain w Gorzowie, czego serdecznie życzę mieszkańcom, władzom samorządowym oraz polskiemu oddziałowi DHL Supply Chain. 

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

DHL oferuje szeroką gamę usług w segmencie e-commerce i współpracuje z największymi graczami. Pozwala ona klientom dynamiczny rozwój oraz korzystanie z ponad 30 lokalizacji w całej Europie. Co istotne, z uwagi na lokalizację, obiekt DHL umożliwi klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy.

Budowa kompleksu ma potrwać do początku 2023 roku. W obiekcie pracę ma znaleźć kilkaset osób. Inwestor planuje wprowadzić ekologiczne rozwiązania, m.in. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła.

7R Park Lublin zostanie rozbudowany. Duża inwestycja na wschodzie Polski

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button