LotniczyTransport

Lotnisko w Los Angeles notuje wzrost liczby pasażerów o 97%

Dzięki zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu, lotnisko w Los Angeles odnotowało wzrost liczby pasażerów międzynarodowych o 97%. Lotnisko odnotowało w tym roku jednak spadek ruchu krajowego. Głównym powodem stabilizacji podróży krajowych jest to, że w zeszłym roku Stany Zjednoczone nałożyły minimalne ograniczenia na podróże krajowe.

Lotnisko w Los Angeles notuje wzroty

W lipcu tego roku międzynarodowy ruch pasażerski na Międzynarodowym Lotnisku w Los Angeles (LAX) wzrósł prawie dwukrotnie w stosunku do lipca ubiegłego roku. W lipcu 2021 roku lotnisko w Los Angeles obsłużyło łącznie 5 561 739 pasażerów. W tym roku było to 6 337 451 pasażerów. Wzrost ruchu może być w całości przypisany wzrostowi ruchu międzynarodowego. W tym roku w lipcu obsłużono aż 1 819 942 pasażerów międzynarodowych, poczas gdy tym samym okresie w zeszłym roku było ich tylko 923 873. Oznacza to 97% wzrost międzynarodowego ruchu pasażerskiego.

Lotnisko odnotowało w tym roku spadek ruchu krajowego. W zeszłym roku w lipcu przez lotnisko przewinęło się łącznie 4 637 866 pasażerów krajowych. W lipcu bieżącego roku lotnisko obsłużyło 4 517 509 pasażerów krajowych, co oznacza spadek o 2,6% w stosunku do ubiegłego roku. Głównym powodem stabilizacji podróży krajowych jest to, że w zeszłym roku Stany Zjednoczone nałożyły minimalne ograniczenia na podróże krajowe. Teraz, gdy również podróże międzynarodowe zostały wznowione i działają z minimalnymi ograniczeniami, lotnisko odnotowało ogromny wzrost liczby pasażerów.

Czytaj też: Lufthansa zwiększy zatrudnienie o 20 tysięcy nowych pracowników

Ożywienie branży

W tym roku podróże celowe na lotnisku w Los Angeles stale rosły. W ciągu siedmiu miesięcy od początku stycznia do końca lipca ruch pasażerski wzrósł o 57,2% w porównaniu do okresu styczeń-lipiec 2021 roku. Nie uwzględniając ruchu w sierpniu i wrześniu, lotnisko w Los Angeles obsłużyło w tym roku 36 983 913 pasażerów w porównaniu do ubiegłorocznego poziomu 23 529 198 pasażerów w tym samym okresie.

W tym samym okresie podróże międzynarodowe wzrosły o 142%. W pierwszych siedmiu miesiącach ubiegłego roku przez terminale LAX przewinęło się 3 618 684 międzynarodowych pasażerów. W tym roku przez te same terminale przewinęło się 8 752 683 międzynarodowych pasażerów. Podczas gdy ruch krajowy w lipcu dorównał ubiegłorocznemu, pierwsza połowa roku była znacznie bardziej ruchliwa niż w ubiegłym roku. Przez pierwsze siedem miesięcy 2021 roku przewinęło się 19 910 514 pasażerów krajowych, podczas gdy w tym roku było to 28 231 230 pasażerów krajowych. Wzrost liczby pasażerów międzynarodowych pokazuje pozytywne dla lotniska wyjście z pandemii. Branża odbiła się szybko i sprawnie wraz ze zniesieniem ograniczeń.

Silne odbicie w międzynarodowych podróżach, które widzieliśmy w szczytowych miesiącach letnich, jest bardzo zachęcające i przyczynia się do ogólnego wzrostu liczby pasażerów w tym sezonie. Dzięki temu, że więcej linii lotniczych z całego świata dodaje usługi do Los Angeles, jesteśmy przygotowani do wejścia w jesienny i zimowy sezon podróży wakacyjnych z najsilniejszą pozycją od ponad dwóch lat – stwierdził dyrektor generalny Los Angeles World Airports (LAWA), Justin Erbacci.

Czytaj też: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Ryanair pobił kolejny rekord. Recesja przewoźnikowi niestraszna

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button