LotniczyTransport

Ryanair pobił kolejny rekord. Recesja przewoźnikowi niestraszna

Ryanair pobił kolejny rekord, przewożąc najwięcej pasażerów w ciągu miesiąca. Od marca tego roku miesięczna liczba pasażerów Ryanaira jest na poziomie sprzed pandemii.

Ryanair znów rekordem

Ryanair nadal zwiększa swój udział w rynku, wyprzedzając innych przewoźników. Świadczą o tym dane o liczbie pasażerów w sierpniu. Po rekordowym lipcu, w sierpniu przewoźnik przewiózł na pokładach swoich samolotów 16,9 mln pasażerów, przy średnim współczynniku obciążenia 96%. To najwięcej przewiezionych pasażerów w jednym miesiącu w historii linii i wśród wszystkich europejskich linii lotniczych.

Ryanair skorzystał na wczesnym wznowieniu działalności w czasie pandemii i nie zmaga się z brakami pilotów, w przeciwieństwie do wielu innych przewoźników. Chociaż związki zawodowe Ryanaira ogłosiły strajki w kilku krajach, to ogólnie przewoźnik zdołał pokryć niewielkie zakłócenia i nie odwołał lotów tak masowo, jak inni przewoźnicy. Przykładem był niedawny strajk pilotów Lufthansy, w wyniku którego odwołano ponad osiemset lotów.

Przewoźnik spodziewa się 166 mln pasażerów w obecnym roku finansowym, czyli o 17 mln więcej niż przed pandemią. W sierpniu 2019 roku przed pandemią linia przewiozła 14,9 mln pasażerów. W sierpniu przewoźnik wykonywał ponad trzy tysiące lotów dziennie. Ryanair prowadzi obecnie w liczbie pasażerów znacząco nad innymi przewoźnikami w Europie. Wprawdzie pozostali przewoźnicy nie podali jeszcze danych za sierpień, ale widać coraz większy dystans do Ryanaira z ostatnich kilku miesięcy. Ryanair po raz pierwszy znalazł się powyżej liczb sprzed pandemii w marcu tego roku.

Czytaj też: Strajk pilotów Lufthansy! Linia odwołuje loty z Frankfurtu i Monachium

Recesja Ryanairowi nie grozi

Szef Ryanaira Michael O’Leary spodziewa się, że w najbliższych latach przewoźnik nadal będzie się rozwijał, mimo obaw o recesję. W zeszłym tygodniu w Londynie ogłosił plany uruchomienia największej w historii liczby lotów z Wielkiej Brytanii, a liczba pasażerów ma wyprzedzić easyJet w tym kraju. Powtórzył, że era ultra tanich biletów już minęła.

Podczas każdej recesji rozwijaliśmy się szybciej niż konkurencja i nie ma powodu, by kolejna była inna – powiedział.

Dodał, że przewoźnik zabezpieczył paliwo w cenie około 63 dolarów za baryłkę, co powinno pozwolić mu na utrzymanie kosztów na niskim poziomie. Ryanair chce osiągnąć cel obsługi 225 mln pasażerów rocznie do 2026 roku.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button