LotniczyTransport

Lufthansa zwiększy zatrudnienie o 20 tysięcy nowych pracowników

Mając na uwadze okres silnego ożywienia po pandemii, Lufthansa ma wielkie plany, jeśli chodzi o zwiększenie liczby pracowników w najbliższych latach. Dyrektor Generalny, Carsten Spohr, ujawnił, że Lufthansa zwiększy zatrudnienie aż o 20 tysięcy nowych pracowników przed końcem 2023 roku.

Lufthansa zwiększy zatrudnienie o 20 000 nowych pracowników

Mniej więcej miesiąc temu Lufthansa mogła triumfalnie ogłosić, że po dwóch latach niepewności związanej z koronawirusem, jej działalność w końcu odzyskała rentowność. Konkretnie, w drugim kwartale 2022 r. niemiecka linia odnotowała zysk netto w wysokości 259 mln euro, w porównaniu z 756 mln euro straty w tym samym okresie w 2021 r. Z kolei współczynnik obciążenia przekroczył 80%, zbliżając się do poziomów sprzed pandemii. Po tym silnym drugim kwartale, niemiecki przewoźnik flagowy kontynuował pozytywny trend przez całe lato. Prezes Carsten Spohr poinformował media, że pomimo wielu wyzwań stojących przed lotnictwem w regionie, Lufthansa miała „fantastyczny” lipiec i sierpień.

Carsten Spohr dodał, że Lufthansa zwiększy zatrudnienie. Niemiecki przewoźnik chce zatrudnić prawie 20 tysięcy nowych pracowników do końca 2023 roku. To w pewien sposób pomoże zrekompensować deficyt, który linia poniosła z powodu pandemii koronawirusów. Reuters zauważa bowiem, że poziom zatrudnienia spadł z prawie 140 tysięcy do zaledwie 100 tysięcy, gdy pandemia COVID-19 uderzyła w europejskie lotnictwo komercyjne.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Paraliż w lotnictwie trwa. Lufthansa odwołuje kolejne loty!

Nowi pracownicy pomogą opanować chaos

Zatrudnienie 20 tysięcy nowych osób pozwala Lufthansie zarówno zaplanować wzrost, jak i zrekompensować odejścia pracowników. Rzecznik niemieckiego flagowego przewoźnika powiedział agencji Reuters, że około 12 tysięcy nowych pracowników będzie zajmować nowe stanowiska, a około 8 tysięcy zastąpi tych, którzy odchodzą z Lufthansy. Lufthansa ma nadzieję, że zatrudnianie pracowników zakończy problemy operacyjne spowodowane brakiem personelu. Według doniesień, były one konsekwencją zwolnienia zbyt wielu pracowników w najtrudniejszych miesiącach pandemii. Spohr jest również ostrożny wobec perspektywy recesji w Niemczech w przyszłym roku i dlatego nie spodziewa się szybkiego powrotu zdolności produkcyjnych sprzed pandemii.

Tak się składa, że nie tylko Lufthansa zwiększy zatrudnienie w okresie trwałego ożywienia gospodarczego w regionie. Islandzki przewoźnik PLAY, zgodnie z założeniami rozbudowy floty, chce podwoić liczbę członków załogi, zatrudniając aż 55 pilotów i 105 stewardes. Ta dodatkowa liczba pracowników ma podobno zwiększyć szanse przewoźnika na wejście na nowe rynki.

Czytaj też: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Lufthansa w końcu się doczekała. Dreamliner już w Niemczech

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button