KolejowyTransport

W połowie września ruszy akcja „Rower za złotówkę z PKP Intercity”

Akcja promocyjna „Rower za złotówkę z PKP Intercity” zaplanowana jest w połowie września. We wskazanych dniach pasażerowie będą mogli przewieźć rower za symboliczną złotówkę. 

„Rower za złotówkę z PKP Intercity”

PKP Intercity dołącza do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września pasażerowie przewożący rower w pociągu PKP Intercity zapłacą symboliczną złotówkę.

Promocja „Rower za złotówkę z PKP Intercity” obejmuje pociągi takie jak TLK, IC, EIC oraz EIP. We wskazanym terminie opłata za przewóz roweru będzie taka sama, niezależnie od dystansu. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, kanałach sprzedaży online oraz u konduktora w pociągu (z wyjątkiem połączeń EIP). PKP Intercity wskazuje jednak na ograniczoną liczbę miejsc na przewóz jednośladów w pociągach. Co więcej, bilety będą obowiązywać wyłącznie na pociąg, na który zostaną wydane.

Zobacz także: Niemcy przyznały pociągom z węglem pierwszeństwo na torach

Od stycznia do czerwca tego roku sprzedano 117 tys. biletów na przewóz rowerów. Jest to o 61% więcej niż w 2016 roku i o 25% więcej w porównaniu do 2019. W samym czerwcu kupiono 47,3 tys. biletów tego typu.

Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity, powiedział:

Rowery i pociągi to transport przyszłości. Polacy coraz chętniej wsiadają na jednoślady i coraz chętniej podróżują pociągami. Turystyczne wyjazdy warto oprzeć o te dwa środki transportu, dzięki nim możemy wypoczywać zdrowo, aktywnie i ekologicznie.

PKP Intercity chce zachęcać do bardziej ekologicznych podróży

Jak przekazała spółka, w ostatnich miesiącach flotę wzmocniły kolejne pojazdy, umożliwiające podróżowanie z rowerem. Do taboru dołączono m.in. 60 wagonów COMBO, 10 wagonów 175A z zamówienia na 81 nowych wagonów od FPS H. Cegielski i 6 z 14 składów ED74 modernizowanych przez PESA Mińsk Mazowiecki. Tym samym obecnie przewoźnik ma do dyspozycji 200 wagonów i 61 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które są przystosowane do przewożenia jednośladów. Poinformowano również, że to o 56 pojazdów więcej niż 3 lata temu. Niedługo rozpoczną się także odbiory nowych Flirtów od Stadler Polska.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ma być zachęcanie ludzi do korzystania z transportu publicznego i jednośladów. Ostatni dzień ETZT, czyli 22 września, to również Dzień bez Samochodu.

SNCF testuje urządzenie wykrywające zwierzęta na torach pociągów TGV

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button