Magazyny

Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany o kolejny budynek

Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany. Nowy budynek ma zostać dostosowany do potrzeb klientów. 

Prologis Park Wrocław III – rozbudowa parku logistycznego 

Prologis rozpoczyna nową inwestycję o powierzchni 50 000 m2 na terenie Prologis Park Wrocław III. W planie jest wybudowanie nowoczesnej hali magazynowej i magazynowo-produkcyjnej. Jak wskazano w oficjalnym komunikacie, jest to odpowiedź na oczekiwania klientów Prologis i rosnący popyt na rynku magazynowym w Polsce. Ponadto park logistyczny znajduje się w dobrej lokalizacji, zaletą jest bliskość lotniska i obwodnicy oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej. Bardzo ważna jest również funkcjonalność obiektu. 

Zobacz także: 7R Park Lublin zostanie rozbudowany. Duża inwestycja na wschodzie Polski

Marcin Czerniewski, Development Manager w Prologis, powiedział:

Nasza nowa inwestycja potwierdza, że dla Prologis nie ma rzeczy niemożliwych,  a ograniczenia nie istnieją. Tak jak wszystkie parki przemysłowe, tak i Prologis Park Wrocław III odpowiada potrzebom współczesnych łańcuchów dostaw. Chcąc zaspokoić potrzeby klientów oraz ich pracowników, tworzymy nasze parki tak, by działały jako tętniące życiem, wysoce funkcjonalne obiekty biurowo-magazynowe. Budując nasze centra logistyczne, projektujemy je z myślą o całej społeczności, dopasowując je do danego obszaru i lokalnego krajobrazu.

Odpowiedź na rosnący popyt rynkowy

Aktualnie w skład Prologis Park Wrocław III wchodzi pięć budynków o łącznej powierzchni 137 000 m2. Z obiektów korzystają klienci tacy jak Acer, Deichmann, DSV, Farutex, Max Fliz, Neuca, Selena czy Truvant.

Kolejny budynek, który znajdzie się we wskazanej lokalizacji, zostanie dopasowany do potrzeb klientów. Wysokość magazynu w świetle będzie sięgała 12 m. Zastosowana zostanie także wzmocniona nośność posadzki oraz zwiększona izolacyjność ścian i dachu hali. Inwestycja zostanie poddana akredytacji metodą BREEAM. Magazyn i biura będą oświetlone systemem LED, a czujniki ruchu mają zmniejszyć koszty oświetlenia. Budynek będzie wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, zapewniając tym samym do 12,5% naturalnego światła. Dodatkowo zastosowane zostaną panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

W niewielkiej odległości od parku logistycznego znajduje się lotnisko obsługujące bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Co więcej, wzdłuż parku przebiega również zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8.

Prologis zapewnia, że inwestycja zostanie objęta całodobową ochroną. Prologis Park Wrocław III ma oferować klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Park logistyczny ma mieć dogodne połączenie z siecią komunikacji miejskiej, wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Dachser testuje egzoszkielety w magdeburskim magazynie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button