KolejowyTransport

Alstom świętuje 30-lecie kolei dużych prędkości w Hiszpanii

Alstom świętuje 30-lecie kolei dużych prędkości w Hiszpanii. Pierwszy pociąg dużych prędkości przejechał po hiszpańskich liniach kolejowych w kwietniu 1992 roku.

Pierwszy pociąg dużych prędkości w Hiszpanii

Alstom obchodzi 30. rocznicę pojawienia się pociągów dużych prędkości w Hiszpanii – wydarzenia, w którym firma odegrała szczególną rolę. W kwietniu 1992 roku na hiszpańskie linie kolejowe wyjechał pociąg dużych prędkości Renfe Series 100, który jako pierwszy poruszał się z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę. Ten superszybki pociąg został zaprojektowany, zbudowany i utrzymywany przez Alstom. Był to również pierwszy system kolejowy na świecie, który zobowiązał się wobec pasażerów do punktualności, obiecując im zwrot pieniędzy za bilet, jeśli będą musieli czekać dłużej niż pięć minut.

W 2022 roku, 30 lat później, Alstom nadal jest kluczowym graczem w hiszpańskim przemyśle kolejowym. Alstom jest pionierem nie tylko w zakresie wprowadzenia pierwszego superszybkiego pociągu AVE, ale także w zakresie innych ważnych hiszpańskich projektów, takich jak szybkie regionalne pociągi wahadłowe, korytarz śródziemnomorski, automatyczne systemy jazdy, najnowocześniejsza technologia sygnalizacji, powrót nowoczesnego tramwaju, nowe systemy elektryfikacji, inteligentne zarządzanie multimodalnością, zastosowanie sztucznej inteligencji w konserwacji kolei i wiele innych.

Czytaj też: KDP pojawi się w Wielkiej Brytanii. Pociągi pojadą nawet 360 km/h!

30 lat rozwoju w Hiszpanii

Tym postępom technologicznym towarzyszył silny napęd przemysłowy i rozwój. W ostatnich dziesięcioleciach Alstom zwiększył swoją obecność w Hiszpanii, przewodząc procesowi przechodzenia na bardziej zrównoważoną i innowacyjną mobilność. Grupa, która zatrudnia w Hiszpanii ponad 3000 pracowników, jest jedynym producentem i technologiem obecnym na miejscu we wszystkich dziedzinach związanych z transportem kolejowym, takich jak sygnalizacja, infrastruktura, produkcja pociągów, usługi i mobilność cyfrowa.

Grupa Alstom w Hiszpanii i Portugalii dysponuje wiedzą i zasobami, zdolnością do innowacji oraz pionierskim duchem, aby nadal przewodzić procesowi przechodzenia do nowej ery zrównoważonej, inteligentnej i odpowiedzialnej mobilności. Połączenie Madrytu i Sewilli pierwszym szybkim pociągiem w Hiszpanii było tylko początkiem długiej historii zaangażowania i innowacji – powiedział Leopoldo Maestu, prezes Alstom Hiszpania i Portugalia.

Czytaj też: Technologia maglev pomoże stworzyć pociąg poruszający się 620 km/h

Koleje Luksemburskie zakupiły pierwsze w Europie autonomiczne pociągi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button