KolejowyTransport

Deutsche Bahn International Operations wygrała miliardowy kontrakt

Deutsche Bahn International Operations wygrała miliardowy kontrakt i zajmie się planowaniem, obsługą i utrzymaniem 450-kilometrowej sieci transportu lokalnego w Toronto w Kanadzie, pomagając w jej modernizacji i rozbudowie. Projekt rozpoczyna się natychmiast po podpisaniu umowy, wraz z przygotowaniami do eksploatacji i rozbudową sieci kolejowej. Wykorzystana zostanie najnowocześniejsza technologia cyfryzacji i automatyzacji. Niemiecka firma wierzy, że projekt przyczyni się do ochrony klimatu na świecie.

Deutsche Bahn International Operations zdobywa w Kanadzie kontrakt wart miliardy

Międzynarodowa spółka zależna DB, Deutsche Bahn International Operations (DB IO), wygrała w Kanadzie konkurs na kontrakt wart miliardy dolarów. Jako wiodący partner w spółce joint venture, DB IO zajmie się planowaniem, eksploatacją i utrzymaniem systemu regionalnego kolejowego transportu pasażerskiego w metropolii Toronto i otaczającej ją prowincji Ontario. Wartość zamówienia w ramach 25-letniego kontraktu opiewa na dziesiątki miliardów. Sieć 450-kilometrowych tras ma zostać całkowicie zmodernizowana i rozbudowana.

Ten projekt transportowy jest uważany za najbardziej znaczący w historii Kanady – ruch kolejowy wokół metropolii Toronto jest projektowany od podstaw. To zamówienie jest wyjątkowe, nie ma nic porównywalnego w Niemczech i w Europie. Ogromny transfer technologii i wiedzy oraz doświadczenie, które zdobywamy w Kanadzie, przynoszą bezpośrednie korzyści kolejom w Niemczech. Zyski płyną również do naszej niemieckiej sieci. Dzięki temu międzynarodowemu zamówieniu wzmacniamy transport kolejowy w Niemczech – powiedział Ronald Pofalla, członek zarządu DB.

Czytaj też: Deutsche Bahn kupi od Siemens Mobility dodatkowe 43 pojazdy ICE 3neo

Projekt rozpocznie się od razu

Projekt rozpoczyna się natychmiast po podpisaniu umowy, wraz z przygotowaniami do eksploatacji i rozbudową sieci kolejowej. Wykorzystana zostanie najnowocześniejsza technologia cyfryzacji i automatyzacji. Jednocześnie Deutsche Bahn International Operations wierzy, że projekt przyczyni się do ochrony klimatu na świecie.

Z powodzeniem eksportujemy niemiecki know-how w dziedzinie kolejnictwa i ochrony klimatu. Możemy osiągnąć nasze cele klimatyczne jako globalna społeczność tylko wtedy, gdy będziemy współpracować. Kiedy tworzymy partnerstwa, uczymy się od siebie nawzajem i wspieramy się w transformacji – powiedział Niko Warbanoff, prezes zarządu Grupy DB ECO.

Czytaj też: Deutsche Bahn mówi o byciu eko, a zużywa prąd z elektrowni węglowych

Niemiecka kolej zyska więcej pieniędzy na rozwój. Prawie 14 mld euro!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button