PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyMagazyny

Coraz większe zainteresowanie inwestycją Panattoni Park Rzeszów Airport III. Nowym najemcą Boeing Distribution Services!

Panattoni intensyfikuje prace w regionie Podkarpacia i realizuje inwestycję Panattoni Park Rzeszów Airport III. Najemcą będzie Boeing Distribution Services, dystrybutor części dla branży lotniczej. 

Panattoni Park Rzeszów Airport III – inwestycja w sercu tzw. Doliny Lotniczej

Boeing Distribution Services zajmujący się dystrybucją oraz dostawą części i usług lotniczych zdecydował się na najem większej powierzchni przemysłowej na terenie miasta Rzeszów. BDSI wynajął 3000 m kw. w rzeszowskim parku logistycznym. Inwestycja ulokowana jest w centrum Doliny Lotniczej, w pobliżu autostrady A4 i drogi S19.

Dzięki zwiększeniu powierzchni BDSI może magazynować ponad dwa razy więcej części niż dotychczas (blisko 50 000). Z uwagi na przeniesienie do nowoczesnych obiektów, Boeing Distribution Services może wdrożyć również zaawansowane procesy kompletacji i pakowania.

Region Polski południowo-wschodniej już od lat 80. minionego wieku pozostaje rodzimym zagłębiem lotniczym. To na terenie Podkarpacia wytwarza się 90% produkcji tego sektora. Boeing Distribution Services współpracuje z ponad 200 polskimi przedsiębiorstwami z branży lotnictwa wojskowego oraz cywilnego. Jak powiedział Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu, Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. BDSI zwiększa zakres działania na rodzimym rynku, czego dowodem jest przeniesienie na większą powierzchnię. Z uwagi na wzrost znaczenia lotnictwa komercyjnego, Boeing zwiększa strategiczne inwestycje przemysłowe.

Zobacz także: Hermes Fulfilment inwestuje w Polsce! W woj. lubuskim powstaje park logistyczny

Podkarpacie z dużym potencjałem w branży logistycznej

Jak podkreślają przedstawiciele Panattoni, branża lotnicza odznacza się bardzo restrykcyjnymi wymaganiami. Należy spełnić wszystkie standardy, a dany obiekt musi w pełni odpowiadać na specyficzne wymagania najemcy.

Krzysztof Głut, Leasing Manager z Panattoni, powiedział:

Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj.

Zobacz także: Most energetyczny Chmielnicki – Rzeszów może zostać poddany renowacji. Czeka nas tańsza energia?

Park powstaje w pobliżu portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Z uwagi na strategiczne ulokowanie to ważny obiekt, który przyspieszy rozwój rynku regionalnego. Jak pisaliśmy wcześniej, Podkarpacie ma duży potencjał rozwoju, który może zostać wykorzystany tylko z udziałem nowych inwestycji w infrastrukturę przemysłową (Więcej: Podkarpacie ma szansę stać się znaczącym rynkiem magazynowym). Przykładem coraz większej aktywności deweloperów w Rzeszowie oraz okolicach jest m.in. fabryka systemów ładowania AC i DC dla firmy Phoenix Contact E-mobility na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Dotychczas Panattoni dostarczyło w regionie 167.000 m.kw. , a w planach ma kolejne 240.000 m.kw.

Kompleks Panattoni finalnie osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Co istotne, inwestycja jest dostosowana do restrykcyjnych standardów i oferuje najemcom najwyższą jakość. Kompleks powstaje z myślą o różnych branżach, m.in. logistyce, przemyśle i produkcji. Planowane jest zastosowanie rozwiązań z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button