Magazyny

Panattoni z nową inwestycją! Ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz

Panattoni Park Grudziądz to kolejna inwestycja, a zarazem pierwszy Park logistyczny Panattoni w regionie. Deweloper buduje kompleks budynku położony ok. 10 km od Grudziądza. 

Panattoni Park Grudziądz kolejną realizacją w woj. kujawsko-pomorskim

Deweloper przemysłowy Panattoni intensyfikuje swoje inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim. Po  zrealizowaniu inwestycji w większych ośrodkach miejskich podjęto decyzję o rozwijaniu rynku w Grudziądzu. W odległości 10 km od miasta powstaje kompleks o powierzchni blisko 70 000 m kw.

Obecnie trwa realizacja pierwszego budynku wchodzącego w skład kompleksu, inwestycja ma zostać zakończona za rok. Po powstaniu Panattoni Park Grudziądz deweloper będzie posiadał niemalże pół miliona m kw. w województwie kujawsko-pomorskim. Park logistyczny będzie strategicznie ulokowany, znajdzie się bowiem w bliskim sąsiedztwie Węzła Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 (biegnącą od południowej do północnej granicy) z Drogą Krajową 91. Tym samym dotarcie z Parku do centrum Gdańska zajmie nieco ponad godzinę.

Obiekt znalazł już pierwszego najemcę, który zdecydował się na 9 000 m kw. powierzchni przemysłowej. Mowa o usługodawcy działającym w branży logistycznej.

Zobacz także: Coraz większe zainteresowanie inwestycją Panattoni Park Rzeszów Airport III. Nowym najemcą Boeing Distribution Services!

Inwestycja w gminie Dragacz

W ramach czterech budynków Panattoni Park Grudziądz ma mieć powierzchnię 69 148 m kw. Województwo kujawsko-pomorskie i tamtejszy rynek magazynowy pozostawał nieco w cieniu większych metropolii, co ma się zmienić m.in. poprzez utworzenie nowego Inkubatora Przedsiębiorczości. O atrakcyjności regionu świadczą kolejne inwestycje realizowane przez Panattoni.

Michał Samborski, Head of Development, Panattoni, mówi o regionie:

Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach.

Zobacz także: Rynek nieruchomości biurowych rośnie najszybciej w Trójmieście. To najlepszy wynik regionalny w Polsce

Pomimo że to pierwszy Park logistyczny Panattoni w regionie, deweloper w woj. kujawsko-pomorskim dostarczył już ponad 300 000 m kw. Inwestycja w gminie Dragacz pozwoli mu zbliżyć się do pół miliona m kw. powierzchni przemysłowej.

Jeśli chodzi o inne inwestycje w regionie, Panattoni buduje m.in. Panattoni Park Toruń II, w których powierzchnię już wynajęli dwaj liderzy z sektora logistyki oraz Panattoni Park  Bydgoszcz IV, gdzie 20 500 m kw. zajęła firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych.

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button