Trey. Autonomiczny wózek widłowy, który sam rozładowuje nawet 25 palet w godzinę
Trey to nowość od firmy Gideon. Rozwiązanie robotyczne ma umożliwić szybsze i sprawniejsze rozpakowywanie palet. To również kolejny krok w kierunku automatyzacji przedsiębiorstw logistycznych. Autonomiczny wózek widłowy jest owocem amerykańsko-chorwackiej współpracy.
Trey – autonomiczny wózek widłowy
Robot Trey znacząco ułatwia pracę w magazynie. Dzięki niemu proces załadunku i rozładunku jest skrócony nawet o 80%, co sprawdza się przede wszystkim w większych firmach przyjmujących dużo ładunków. Gideon Brothers to jeden z popularniejszych europejskich start-upów działających w branży logistycznej. Młode przedsiębiorstwo pochodzi z Chorwacji, jednak planuje swoimi rozwiązaniami przekonać międzynarodowy rynek.
Trey jest autonomicznym wózkiem widłowym, który w pełni eliminuje czynnik ludzki podczas wykonywania załadunku i rozładunku. Za podwozie odpowiada amerykańskie przedsiębiorstwo Infinity Machine & Engineering, chorwacki start-up stworzył natomiast system autonomicznej jazdy.
Zobacz także: Chiny i inne azjatyckie tygrysy deklasują USA pod kątem robotyki
Matija Kopić, Gideon CEO i współzałożyciel, mówi:
W firmie Gideon wierzymy, że możemy pomóc w wykładniczym zwiększeniu zdolności ludzkości do przemieszczania towarów, automatyzując najbardziej złożone przepływy pracy związane z obsługą materiałów. (…) Świat potrzebuje nowych sposobów rozwiązywania problemów. Naszym nowym sposobem jest danie supermocy milionom niezbędnych pracowników, którzy utrzymują nasze łańcuchy dostaw. Z pomocą naszych klientów, partnerów i inwestorów opracowaliśmy AMR specjalnie dla zadanie załadunku i rozładunku przyczep ciężarówek.
Zobacz także: Czy roboty wyrywające chwasty wyeliminują pestycydy?
Gideon Brothers – pierwsi klienci zainteresowani robotem
Robot łączy w sobie obrazowanie 3D, technologię autonomii obsługiwaną przez sztuczną inteligencję oraz przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do inteligentnej orkiestracji przepływu pracy. Jeśli chodzi o zastosowanie praktyczne, Trey pozwala walczyć z brakami kadrowymi oraz zwiększać przepustowość. Według osób odpowiedzialnych za oprogramowanie, robot zwiększa stabilność i wydajność procesów. Wpływa również na podwyższenie bezpieczeństwa doków przeładunkowych, ograniczając wypadki i uszkodzenia.
Według zapewnień firmy Trey całkowicie autonomicznie pakuje oraz rozładowuje palety, dzięki czemu pozwala na zaoszczędzenie nawet 80% czasu potrzebnego na wykonanie tych czynności przez pracowników. Jednym z pierwszych klientów Gideon Brothers jest DB Schenker, światowy lider logistyczny.
Start-up Gideon Brothers zajmuje się opracowywaniem pionierskich technologii. Działalność skupia się głównie na obszarach związanych z robotyką i sztuczną inteligencją.
Znajdziesz nas w Google NewsRobot dostawczy Swiss-Mile ma zoptymalizować system dostaw w mieście
2 Komentarze