IntralogistykaMagazyny

Firma optymalizuje zarządzanie magazynem. Zaprezentowała nowy system

System zapewnia ogólny wgląd we wszystkie procesy krytyczne podsystemów magazynowych

Ferag wprowadził na rynek ferag.doWarehouse, nowe oprogramowanie, które ułatwia kontrolowanie i zarządzanie magazynem. System zapewnia elastyczność firmom, umożliwiając im szybką adaptację do ciągłych zmian na rynku i utrzymanie rentowności, konkurencyjności oraz zrównoważonego wzrostu.

Ferag wprowadza oprogramowanie ułatwiające zarządzanie magazynem

Oprogramowanie umożliwia skalowalną i ewolucyjną cyfryzację magazynu, podobną do systemów sprzętowych. Działa z różnymi rodzajami sprzętu i wyposażenia logistycznego, bez konieczności dokonywania konkretnych modyfikacji.

Dodatkowo system zapewnia jednolite i ogólne interfejsy w celu optymalizacji procesów przyjmowania i wydawania towarów z magazynu, umożliwiając zarządzanie informacjami z programowalnych kontrolerów logicznych (PLC), WMS (Systemów Zarządzania Magazynem), WCS (Systemów Kontroli Magazynu) i WES (Systemów Wykonawczych Magazynu) w jednym rozwiązaniu. Ponadto umożliwia połączenie i zarządzanie dowolnym sprzętem z panelu sterowania centralnego.

Innymi słowy, system pozwala integrować zarządzanie magazynem z przyszłymi celami firmy. Jest to kluczowy czynnik oszczędzania czasu i zwiększania efektywności, ponieważ personel magazynowy może dostosować nowy lub istniejący sprzęt do działających procesów, wiedząc, że rozwiązanie może łatwo je połączyć i kontrolować.

Firma optymalizuje zarządzanie magazynem. Zaprezentowała nowy system
Ferag

Czytaj też: Firmy stawiają na AI! Oto autonomiczne roboty dostawcze ze sztuczną inteligencją

Oprogramowanie ma trzy poziomy funkcjonalności

Nowe oprogramowanie obejmuje trzy poziomy funkcjonalności, dzięki czemu można je dostosować do różnych wymagań i stopnia automatyzacji magazynu. Dla magazynu ręcznego priorytetem jest nieprzerwane przeniesienie operacji z arkuszy kalkulacyjnych do WMS.

Rozwiązanie to jest również odpowiednie dla personelu magazynowego, który musi zarządzać jednym lub kilkoma procesami ręcznie lub w sposób zautomatyzowany. Celem jest unifikacja poziomu WES/WCS i ewentualna integracja wszystkich istniejących podsystemów.

Firma optymalizuje zarządzanie magazynem. Zaprezentowała nowy system
Ferag

Czytaj też: O fachowców najłatwiej w Polsce. Najtrudniej u Niemców [MAPA]

Wreszcie, system zapewnia ogólny wgląd we wszystkie procesy krytyczne podsystemów magazynowych i optymalizuje obszary magazynu przeznaczone do sortowania, tymczasowego magazynowania i kompletacji zamówień.

Dzięki ferag.doWarehouse ustanawiamy nowe standardy w technologii zarządzania magazynem. Oprócz oferowania kompletnego i skalowalnego rozwiązania dla firm o różnym rozmiarze i złożoności, system ułatwia całkowitą integrację i dostosowanie do przyszłych potrzeb firm – komentuje Dieter Zeiml, dyrektor ds. technologii i strategii oprogramowania w firmie Ferag.

Inwentaryzacja magazynu? A co powiecie na drony i sztuczną inteligencję?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button