LotniczyTransport

Amazon rozszerza dostawy dronami! Tyle, że nawet pozwolenia nie ma

Najpierw gigant musi uzyskać niezbędne zezwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa

+Amazon rozszerza dostawy dronami w Arizonie. Plan rozbudowy tego rodzaju systemy dostaw obejmuje obsługę nowych jednostek MK30, a także obsługę nowych rynków w przyszłym roku.

Amazon rozszerza dostawy dronami na Arizonę

Amazon znów zmienia swój system dostawy dronami. Firma ogłosiła plan rozbudowy sieci o tereny Zachodniej Doliny Phoenix. Usługa w Arizonie ruszy mniej więcej w tym samym czasie, gdy Amazon zakończy ją w kalifornijskim Lockeford, gdzie dotychczas drony były używane od 2 lat.

Czytaj też: Firmy rozszerzają dostawy dronami. Będą latać z jedzeniem

Dzięki nowemu miejscu, będziemy w pełni zintegrowani z siecią dostaw Amazona, co oznacza, że po raz pierwszy drony zostaną wypuszczone z obiektów obok naszego centrum obsługującego dostawy w ciągu tego samego dnia. Obiekty pozwalają realizować, sortować i dostarczać produkty z jednego miejsca, a dzięki dronom będziemy mogli dostarczać paczki naszym klientom jeszcze szybciej – przekazał gigant.

Amazon czeka na zezwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa 

Co prawda Amazon nie ma jeszcze uprawnień do uruchomienia usługi dostawy dronami w Tolleson, ale oczekuje, że będzie w stanie to zrobić przed końcem tego roku. Wdrożenie nowej usługi będzie obejmować marketing skierowany do mieszkańców regionu, informujący o dostępności dronów. Najpierw jednak gigant musi uzyskać niezbędne zezwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa.

Czytaj też: Tajwański gigant postawi kolejną fabrykę czipów w USA. W zamian za miliardy dolarów pomocy publicznej

Firma nie wyklucza, że w przyszłym roku jeszcze bardziej rozszerzy sieć dostaw. Prawdziwym gamechangerem w tym przypadku ma być nowy dron MK30, zdolny do dostarczania paczek o wadze ponad 2 kg. Model rozpocznie działalność jeszcze w tym roku i będzie miał dwukrotnie większy zasięg niż obecne drony dostawcze Amazona, a także będzie cichszy i zdolny do latania w lekkim deszczu.

W styczniu Amazon ujawnił, że jego najszybsza zarejestrowana dostawa dronem do tej pory miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Dron wyleciał z teksańskiego College Station i dotarł do kupującego w 15 minut i 29 sekund.

Inwentaryzacja magazynu? A co powiecie na drony i sztuczną inteligencję?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button