PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Firmy rozszerzają dostawy dronami. Będą latać z jedzeniem

Współpraca w USA została zawiązana po pilotażowym programie w Australii

Po udanej współpracy w Australii, firmy DoorDash i Wing rozszerzają partnerstwo w USA. W ramach pilotażowego programu Wing zapewni dostawy dronami jedzenia zamówionego na platformie DoorDash.

DoorDash i Wing oferują dostawy dronami

DoorDash, platforma zajmująca się dostawami żywności, Wing, firma specjalizująca się w dostawach dronami, ogłosiły uruchomienie pilotażowej dostawy dronami w Christiansburgu w Wirginii. Nowa opcja umożliwia „wybranym lokalnym klientom” zamówienie odpowiednich pozycji menu od sprzedawcy fast foodów Wendy’s i dostawy za pośrednictwem drona.

Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszego partnerstwa z Wing, aby zintegrować dostawę dronów do ekosystemu DoorDash. W DoorDash jesteśmy zobowiązani do rozwijania logistyki ostatniej mili, budując wielomodalną platformę dostaw, która obsługuje wszystkie strony naszego rynku. Jesteśmy optymistyczni co do wartości, jaką dostawa dronami przyniesie naszej platformie, gdy będziemy starali się oferować bardziej efektywne, zrównoważone i wygodne opcje dostawy dla konsumentów – wskazuje Harrison Shih, starszy dyrektor DoorDash Labs.

Latanie z jedzeniem rozpoczęło się od Australii i dotarło do USA

Współpraca w USA została zawiązana po pilotażowym programie dostawy dronami DoorDash i Wing w Queensland w Australii, który rozpoczął się w 2022 roku. Od tego czasu rozszerzono go na trzy lokalizacje w tym australijskim stanie przybrzeżnym, dostarczając towary od „ponad 60 uczestniczących w programie sprzedawców”.

Czytaj też: Ruszają pierwsze dostawy dronami! Urząd wydał zgodę

Rozszerzenie naszego partnerstwa z DoorDash i uruchomienie dostaw w USA jest bezpośrednim wynikiem sukcesu, jaki odnieśliśmy dzięki naszej początkowej współpracy w Australii, gdzie Wing obsłużył dziesiątki tysięcy klientów za pośrednictwem aplikacji DoorDash. Wing dostarczył już ponad 350 000 przesyłek w trzech krajach, a patrząc w przyszłość, skupiamy się na zapewnieniu szybkiej, niedrogiej i bezpiecznej usługi naszym partnerom, aby mogli lepiej obsługiwać swoich klientów – wyjaśnił Cosimo Leipold, główny specjalista ds. partnerstw w Wing.

Firmy rozszerzają dostawy dronami. Będą latać z jedzeniem
DoorDash

Czytaj też: Gospodarka USA gna przed siebie. UE tkwi w stagnacji. Czy to gospodarcza emerytura starego kontynentu?

Aby skorzystać z dostaw dronami, osoby o odpowiednim adresie mogą wybrać opcję dostawy w aplikacji DoorDash i otrzymają swoje zamówienie za pomocą drona Wing „zwykle w 30 minut lub mniej”. DoorDash ma nadzieję, że to partnerstwo zapewni „szybką i zrównoważoną opcję dostawy dla małych zamówień na krótkie odległości, tworząc potencjał wzrostu zamówień na platformie”.

Paczki trafią nawet na odległe wysepki. Kolejna firma uruchamia dostawy dronem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button