Info z rynkuIntralogistykaTransport

Red Bull ograniczy transport kontenerów. Zastosuje pewną nowinkę logistyczną

Pośrednim celem firm jest wywołanie pozytywnych zmian w branży

Red Bull ogłosił, że dzięki wykorzystaniu palety BigBag S5 od Cabka ograniczy transport kontenerów o blisko 20%. Poprawa wydajności transportu produktów stanowi część zaangażowania firmy w ochronę środowiska w całym procesie dostaw.

Zoptymalizowana pojemność

Paleta BigBag S5 charakteryzuje się unikalnym designem specjalnie zaprojektowanym do transportu elastycznych kontenerów pośrednich na materiały sypkie (FIBC), nazywanych Big Bags. Usprawnienie polega na tym, że FIBC mogą być bezpiecznie ustawione jeden na drugim bez ryzyka uszkodzenia tkaniny.

Dzięki tej dość prostej innowacji firma znacznie zredukuje objętość ładunku w transporcie. Specyficzne rozmiary tej palety i odpowiadających jej Big Bags umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni w standardowym kontenerze 20-stopowym. W efekcie Red Bull ograniczy transport kontenerów o 20%, co jest istotnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Czytaj też: MSC wkracza na nowy rynek! Będzie transportować… samochody w kontenerach

Wcześniej firma korzystała z jednorazowych palet drewnianych i 40-stopowych kontenerów morskich do przewozu składników swoich napojów energetycznych na rynek amerykański. Jednakże po przejściu na zrównoważone palety Cabka i mniejsze kontenery, firma może teraz osiągnąć zarówno oszczędności kosztowe, jak i cele zrównoważonego rozwoju.

Paleta wielokrotnego użytku

W ramach swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój, producent napojów planuje wprowadzić tę paletę jako rozwiązanie wielokrotnego użytku, tworząc efektywny system obiegu zamkniętego między swoimi zakładami w Austrii i USA. Celem tej strategii jest minimalizacja ilości wytwarzanych odpadów i negatywnego wpływu na środowisko. Po zakończeniu użytkowania, paleta BigBag S5 może zostać poddana recyklingowi przez Cabka, co dodatkowo wspiera ideę bardziej zrównoważonej gospodarki.

Paleta BigBag S5, o wymiarach 1150 x 950 x 150 mm, wprowadza nowy standard wytrzymałości i trwałości. Jej cechy projektowe obejmują wysoką stabilność w przypadku podwójnego układania, ochronę przed uszkodzeniami w trakcie manipulacji, kompatybilność z przenośnikami rolkowymi oraz specjalny design pokrywy, który centralizuje ładunek Big Bags, zwiększając stabilność podczas transportu. Dodatkowo, paleta ta jest wielokrotnego użytku, wykonana z plastiku, który w 100% nadaje się do recyklingu.

Czytaj też: Trump chce iść na wojnę celną z Chinami. Jednak czy tylko z nimi?

Współpraca między obiema firmami jest przykładem dla branży, promującym innowacyjne podejście do opakowań, kładąc nacisk na wielokrotne wykorzystanie nośników oraz wspierając praktyki recyklingu. Pośrednim celem firm jest wywołanie pozytywnych zmian i wytyczenie ścieżki prowadzącej do bardziej zrównoważonej przyszłości w obszarze logistyki.

Amazon rezygnuje ze swojego “uśmiechniętego” opakowania! To dopiero eko-rewolucja!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button