PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Walmart też stawia na autonomiczne wózki widłowe! Na początek w czterech centrach 

Wcześniej firma testowała wózki FoxBot w ramach 16-miesięcznego pilotażu

Fox Robotics zdobyła ważnego klienta na rynku magazynowym. Amerykański gigant Walmart umieści autonomiczne wózki widłowe firmy w swoich czterech obiektach w Teksasie.

Walmart wykorzysta autonomiczne wózki widłowe w swoich obiektach

Walmart nawiązał wieloletnie partnerstwo z firmą Fox Robotics, specjalizującą się w produkcji autonomicznych wózków widłowych. W ramach umowy amerykański gigant umieści aż 19 autonomicznych wózków widłowych FoxBot w swoich czterech centrach dystrybucyjnych.

Cieszymy się, że możemy pogłębić swoje relacje z Walmartem jako kluczowym klientem i inwestorem. Uważamy tę współpracę za potwierdzenie jakości naszej technologii i możliwości produktowych, a jednocześnie wzmocnienie naszej pozycji lidera w przestrzeni automatyzacji doków wysyłkowych i odbiorczych w magazynach – powiedział Marin Tchakarov, prezes i dyrektor generalny Fox Robotics.

Czytaj też: Mocne baterie, kamery i inne bajery. Oto nowe elektryczne wózki widłowe Clark

Oczywiście Walmart nie kupuje kota w worku. Wcześniej firma testowała wózki FoxBot w ramach 16-miesięcznego pilotażu w centrum dystrybucyjnym w Brooksville. Wykorzystanie wózków miało skutkować wzrostem zdolności rozładunkowych ciężarówek i poprawą samopoczucia fizycznego pracowników.

Nasz nowy program autonomicznych wózków widłowych z Fox Robotics stanowi niezbity dowód na to, że gdy wspiera się pracowników, stawia na innowacje i nowe możliwości, to wzrost biznesu i zadowolenia pracowników jest zauważalny od razu – powiedział Shayne Wahlmeier, wiceprezes innowacji i automatyzacji w Walmart.

Automatyzacja magazynów postępuje

Automatyzacja magazynów to niezwykle istotny trend we współczesnym biznesie, który przynosi wiele korzyści. Magazyny odgrywają kluczową rolę w łańcuchu dostaw, zarządzając przepływem towarów od producentów do klientów. Dzięki automatyzacji, procesy składowania, kompletacji zamówień i zarządzania zapasami mogą być optymalizowane, co przekłada się na większą efektywność, niższe koszty oraz szybszą realizację zamówień.

Czytaj też: Tajwański gigant postawi kolejną fabrykę czipów w USA. W zamian za miliardy dolarów pomocy publicznej

Jednym z głównych zalet automatyzacji jest zwiększenie precyzji i szybkości operacji. Zaawansowane systemy magazynowe mogą automatycznie identyfikować, lokalizować i przenosić towary, eliminując konieczność ręcznej interwencji. To pozwala na znaczną redukcję czasu potrzebnego do obsługi zamówień oraz minimalizację błędów ludzkich.

Automatyzacja przekształca sposób, w jaki przemysł logistyczny zarządza i manipuluje towarami, a autonomiczne wózki widłowe stają się kluczowym elementem tego postępu. Te innowacyjne urządzenia nie tylko zwiększają efektywność operacyjną, ale także poprawiają bezpieczeństwo oraz zmniejszają koszty pracy. W kontekście szybko zmieniającego się środowiska biznesowego, automatyzacja staje się kluczowym elementem konkurencyjności. Firmy, które inwestują w nowoczesne rozwiązania, mogą szybciej reagować na zmiany rynkowe, lepiej obsługiwać rosnące zapotrzebowanie klientów oraz redukować koszty operacyjne.

Firma wprowadza nowy autonomiczny wózek widłowy! Podbije branżę?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button