PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Nowe obiekty przemysłowe w Bydgoszczy. Park logistyczny się rozwija

Harden Construction wzniosło oba obiekty przemysłowe zgodnie z kryteriami oceny BREEAM Excellent

Harden Construction wybudował dwa obiekty przemysłowe w obrębie parku logistycznego Panattoni w Bydgoszczy. Konstrukcje mają ponad 50 tysięcy mkw powierzchni użytkowej.

Harden Construction zbudował dwa obiekty przemysłowe w Bydgoszczy

Harden Construction wybudował dwa nowe obiekty przemysłowe w Bydgoszczy. Pierwszy z budynków posiada 20 tysięcy mkw powierzchni użytkowej i składa się z odcinka produkcyjnego o powierzchni niemal 7 tysięcy mkw oraz części magazynowo-biurowej, obejmującej ponad 13 tysięcy mkw W związku z planowaną działalnością produkcyjną, na obszarze części hali zaimplementowano wzmacniającą podłogę, dostosowaną do znoszenia większych obciążeń. Kolejny kompleks, oferujący blisko 30 tysięcy mkw zostanie wykorzystany do działań magazynowo-usługowych. Ten obiekt został wyposażony w system nadzoru o nazwie „Inteligentny Dach”. System pozwoli na aktywne reagowanie na niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

Czytaj też: Harden Construction buduje jednocześnie dwie hale magazynowe 

Dziś każdy inwestor, który odpowiedzialnie podchodzi do swojej działalności i jej wpływu na otoczenie z uwagą analizuje obiekty,  w których prowadzi działalność. Obserwowana z satysfakcją przez nas rosnąca świadomość w wyborze ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań wywiera pożądaną, pozytywna presję na tak ważne proekologiczne zmiany w budownictwie przemysłowym. Wprowadzanie nowych, zaawansowanych rozwiązań ograniczających zużycie energii, wody czy ciepła daje nie tylko korzyści dla środowiska, ale w perspektywie już kilku lat wymierne oszczędności w relacji do obiektów budowanych według standardowych zasad. Koszty działalności to kluczowy element wpływający na finalną kalkulację opłacalności każdego biznesu. Dlatego, im obiekt bardziej ekologiczny, tym większe korzyści dla przedsiębiorcy, a w konsekwencji i dla otoczenia – wyjaśnia Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Innowacyjne rozwiązania w nowych obiektach

W celu zapewnienia użytkownikom lepszego komfortu, wdrożono system automatycznego zarządzania poziomem wilgotności. Przestrzenie, w których pracuje się przy monitorach, utrzymują wilgotność względną na poziomie 40%. Ponadto Harden Construction wzniosło oba obiekty przemysłowe zgodnie z kryteriami oceny BREEAM Excellent, o które aktualnie stara się główny wykonawca.

Ideą naszego budowania, którą skutecznie upowszechniamy w kolejnych obiektach w Polsce, jest maksymalne ograniczanie wpływu ich funkcjonowania na wszystkie kluczowe obszary otoczenia. Analizujemy bardzo dokładnie każdy projekt pod kątem właściwych rozwiązań dla jego przyszłych funkcji i potrzeb najemców. Niektóre rozwiązania wymagają dziś nadal dużych nakładów finansowych, ale muszą one wyprzedzać przyszłe normy i regulacje, jeśli realnie myślimy o ochronie środowiska i wymiernym komforcie dla użytkowników tego typu obiektów – podkreśla Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.

Czytaj też: Budownictwo mieszkaniowe w Polsce hamuje. Buduje się coraz mniej

Zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju, którą realizuje firma Harden Construction, każdy proces budowlany oraz finalna inwestycja są planowane tak, aby minimalnie oddziaływać na środowisko. W związku z tym w procesie wznoszenia obiektów duży nacisk kładzie się na środki zmierzające do ograniczenia zużycia mediów oraz minimalizacji generowania odpadów poprzez ich segregację i recykling. W przypadku obu budynków w Bydgoszczy, firma osiągnęła wskaźnik recyklingu, przekraczający 85% masy wytworzonych odpadów.

Zwłaszcza budynki związane z produkcją, logistyką, po prostu biznesem nie powinny mieć negatywnego wpływu na takie elementy środowiska, jak zdrowie ludzi w jego otoczeniu, powietrze, glebę, akustykę, środowisko wodne czy zieleń. Nasze rozwiązania w sposób namacalny pokazują, że można dziś ekologicznie budować każdego rodzaju obiekty – dodaje Paweł Fiuczek.

Znana firma intralogistyczna przejmuje firmę zajmującą się robotyką

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button