LotniczyTransport
Gorące newsy

Nie lubisz dzieci w samolocie? Ten przewoźnik ma rozwiązanie!

Pasażerowie mogą być pewni, że w trakcie lotu w ich sąsiedztwie nie będzie żadnych dzieci

Przewoźnik Corendon Airlines zdecydował się wydzielić w swoich samolotach przestrzeń wyłącznie dla dorosłych, którzy nie lubią dzieci w samolocie. Linia lotnicza wprowadziła tę opcję dla podróżujących na trasie z Amsterdamu na Curaçao. Pasażerowie wybierający tę opcję mogą być pewni, że w trakcie lotu w ich sąsiedztwie nie będzie żadnych dzieci.

Correndon Airlines wydziela miejsca bez dzieci w samolocie

Correndon wydzielił przestrzeń dla dorosłych w przedniej części samolotu. W skład tej strefy wejdzie dziewięć miejsc oznaczonych jako XL Seats (z większą przestrzenią) oraz 93 standardowe miejsca. Jak informuje portal Zdopravy, przestrzeń ta zostanie fizycznie oddzielona od pozostałej części samolotu, gdzie znajdą się pozostali pasażerowie, którym obecność dzieci w samolocie nie przeszkadza.

Jednak nie ma nic za darmo. Za możliwość podróży bez obecności dzieci trzeba zapłacić 45 euro za jeden lot, a w przypadku foteli XL cena wynosi 100 euro. Ze strefy dla dorosłych mogą korzystać tylko osoby, które mają co najmniej 16 lat.

Czytaj też: easyJet otwiera… szkołę lotniczą dla dzieci. Bo każdy może latać 

Przewoźnik tłumaczy, że nowa opcja jest korzystna dla różnych grup podróżnych, zarówno dla dorosłych bez dzieci, którzy pragną spokoju, jak i dla rodzin z dziećmi, które nie będą musiały się martwić, gdy ich potomek będzie hałaśliwy poza strefą.

Nie lubisz dzieci w samolocie? Ten przewoźnik ma rozwiązanie!
Corendon Airlines

Czy strefa bez dzieci się sprawdzi?

Przewoźnik na trasie użyje samolotu Airbus A350-900 należącego do spółki World2Fly. Ta sama firma będzie także korzystać z modelu A350 podczas swoich czarterowych lotów do egzotycznych miejsc w nadchodzącym sezonie. Jak informuje portal Zdopravy, jeśli strefa bez dzieci się sprawdzi, przewoźnik planuje zastosować ją na innych trasach.

Czytaj też: Luka w edukacji przedszkolnej między bogatymi i biednymi dziećmi wynosi 30,9%

Podczas dłuższych lotów, kiedy dzieci stają się niespokojne, ich płacz i krzyki mogą wpłynąć na komfort podróży dla pozostałych pasażerów. Zgubione w zabawie, dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy z konieczności zachowania ciszy i spokoju, co czasami prowadzi do irytacji innych podróżnych.

IATA: Globalny ruch lotniczy zbliża się do poziomu sprzed pandemii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button