LotniczyTransport

easyJet otwiera… szkołę lotniczą dla dzieci. Bo każdy może latać 

Program umożliwi dzieciom możliwość latania w symulatorze samolotu Airbus A320

Przewoźnik easyJet otwiera nową szkołę lotniczą dla dzieci. Jej celem jest zainspirowanie następnej generacji entuzjastów lotnictwa do nauki i pracy w tej branży.

easyJet otwiera szkołę lotniczą dla dzieci

Przewoźnik easyJet otwiera Letnią Szkołę Lotniczą dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Linia chce w ten sposób zachęcić najmłodszych do rozważenia kariery w lotnictwie i zwalczyć stereotypy związane z płcią w tej branży. Badania przeprowadzone przez linię lotniczą pokazują, że wciąż istnieją błędne przekonania na temat zawodu pilota jako zawodu dostępnego tylko dla mężczyzn, a wierzy w to aż 37% dzieci.

Jak informuje portal Simple Flying, 72% dorosłych respondentek odpowiedziało, że kiedy były młodsze, wierzyły, że piloci to tylko mężczyźni. Dodatkowo, 63% dorosłych respondentów mężczyzn ujawniło, że nigdy nie rozważali kariery jako stewardzi, ponieważ wierzyli, że jest to zawód dostępny tylko dla kobiet.

Czytaj też: Samolot easyJet był za ciężki. Część pasażerów wysłano do domu

Obecnie tylko 6% pilotów na całym świecie to kobiety, a easyJet pracuje nad poprawą tej sytuacji od 2015 roku. Od tego czasu ilość pilotek w szeregach linii lotniczej prawie się potroiła. Linia lotnicza regularnie uruchamia kampanie rekrutacyjne, aby pokazać, że pilotowanie i praca w branży mogą być wykonywane przez każdego, niezależnie od płci. Kapitan easyJet Training, Kate West, wypowiedziała się na temat różnorodności w zawodzie pilota.

W szkole powiedziano mi, że bycie pilotem nie jest odpowiednią opcją kariery dla mnie, więc z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest kwestionowanie tych błędnych przekonań, które, jak wiemy, mogą zaczynać się od najmłodszych lat. Wzorce do naśladowania i świadomość naszej pracy jako pilotów i załogi są ważnym elementem tego procesu, dlatego cieszę się, że nasza Letnia Szkoła Lotnicza da dzieciom taką możliwość tego lata – stwierdziła.

easyJet

Walka ze stereotypami

Jak informuje portal Simple Flying, program Letniej Szkoły Lotniczej będzie obejmować możliwości lotu w symulatorze, nauki o odpowiedzialności za załogę oraz spotkania z pilotami i członkami obecnej załogi. Szkoła lotnicza w stylu obozu będzie przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia, a zapisy zostały uruchomione w poniedziałek, 7 sierpnia.

Czytaj tez: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Program umożliwi dzieciom możliwość latania w symulatorze samolotu Airbus A320 linii lotniczej. Wydarzenie pozwoli również dzieciom dowiedzieć się, jakie obowiązki ma typowa załoga podczas lotu. Linia lotnicza ma nadzieję, że to wydarzenie pozwoli na unikalne, praktyczne doświadczenia i zainspiruje następną generację lotników.

Dyrektor EasyJet odchodzi z pracy. Wszystko przez chaos na lotniskach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button