Magazyny

Harden Construction buduje jednocześnie dwie hale magazynowe 

Budowa obu obiektów postępuje szybciej, niż pierwotnie zakładano

Harden Construction buduje jednocześnie dwie hale magazynowe w obiekcie Panattoni Park Poznań A2 w Robakowie. Pierwsza z hal, o powierzchni 79,5 tys. m2, jest obiektem dostosowanym specjalnie do potrzeb marki odzieżowej H&M w formule BTS. Prace nad tą halą rozpoczęły się w połowie marca i obecnie trwają jedynie prace nad pokryciem dachu. Natomiast budowę drugiej hali rozpoczęto dwa miesiące później. 

Harden Construction buduje nowe hale magazynowe

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku firma Harden Construction zawiązała umowę z deweloperem Panattoni w celu budowy dwóch hal przemysłowo-magazynowo-usługowych. Harden Construction wybuduje obie hale magazynowe w obiekcie Panattoni Park Poznań A2 w miejscowości Robakowo, niedaleko Poznania. Budowa obu obiektów postępuje szybciej, niż pierwotnie zakładano.

Dużym wyzwaniem dotyczącym tych inwestycji był termin wyznaczony na ich realizację. Zanim przystąpiliśmy do działań, bardzo ważna była faza przygotowawcza, czyli duże tempo prac projektowych, planowanie prac budowlanych, określenie potrzeb, zasobów, dobranie podwykonawców i przypisanie konkretnych odpowiedzialności i zakresów działań poszczególnym zespołom. Równie istotny był podział zapotrzebowania na poszczególne materiały budowlane, w określonym czasie i według kategorii, np. prefabrykaty, stal, beton. Dzięki temu prace mogły ruszyć w przeciągu miesiąca. Mieliśmy zagwarantowane dostawy materiałów, a tym samym mogliśmy realizować działania na kilku „frontach” jednocześnie, co znacznie przyspieszyło prace. Obecny etap budowy pokazał, że początkowe założenia terminowe udało się wręcz wyprzedzić, a to wszystko dzięki umiejętnej organizacji i zaangażowaniu zespołu – mówi Maciej Michniak, Dyrektor Techniczny w Harden Construction.

Czytaj też: Harden Construction w 3 lata zbudował 400 000 m² magazynów

Całkowita powierzchnia działki przeznaczonej na ten projekt wynosi ponad 320 tysięcy metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa hali A wynosi około 61 tysięcy metrów kwadratowych, natomiast hala B, budowana zgodnie z wymaganiami klienta w formule BTS, zajmie blisko 79,5 tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie B, który zostanie wynajęty przez H&M, powstanie centrum logistyczno-spedycyjne, zapewniające zatrudnienie dla 2 700 osób.

Troska o środowisko

Jako główny wykonawca, Harden Construction wprowadza w budynkach rozwiązania technologiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestorów. Planowane jest pokrycie dachów hal panelami fotowoltaicznymi, a ponadto hale zostały zaprojektowane z pasmami świetlnymi i większą ilością przeszkleń, które oświetlają miejsca pracy, minimalizując jednocześnie zużycie energii elektrycznej.

W obiektach zostanie zainstalowany system odzyskiwania wody deszczowej i zostanie zbudowana biologiczna oczyszczalnia ścieków. Obiekty zostaną również wyposażone w stacje uzdatniania wody pitnej. Harden Construction dąży do uzyskania dla obu projektów certyfikacji środowiskowej BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Wnętrza hal zostały zaprojektowane z uwzględnieniem indywidualnych standardów i potrzeb inwestorów. W obu inwestycjach szczególną uwagę zwrócono na podniesienie standardu powierzchni biurowych. Przeprowadzono analizę i optymalizację w celu zapewnienia termicznego komfortu i odpowiedniej jakości powietrza. Dodatkowo planowane są dodatkowe udogodnienia zarówno wewnątrz, jak i wokół budynków, takie jak siłownia, strefa rekreacyjna z siedziskami, taras zewnętrzny, boisko do siatkówki, plac do gry w boule oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktura dla rowerzystów. Istotnym elementem jest również indywidualny projekt zieleni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hal, który stanowi dopełnienie całości projektu. Planowany termin oddania obiektu dla H&M w Panattoni Park Poznań A2 w Robakowie to październik 2023 roku, a dla hali A jest to I kwartał 2024 roku.

Nowa hala pod Warszawą wybudowana w zaledwie 7 miesięcy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button