Magazyny

Potężny obiekt logistyczny w stolicy Polski! Budowa już trwa!

Na warszawskim Targówku powstaje City Logistics Warsaw VI

Harden Construction prowadzi swoją pierwszą inwestycję w samym sercu stolicy Polski. Na warszawskim Targówku powstaje City Logistics Warsaw VI. Całkowita powierzchnia obiektu, obejmująca halę, biura, pompownię i portiernię, wyniesie blisko 18 000 metrów kwadratowych. 

Harden Construction buduje obiekt w stolicy Polski

W dzielnicy Targówek w Warszawie, przy ulicy Księżnej Anny, trwa realizacja City Logistics Warsaw VI. Planowana inwestycja to multifunkcyjny kompleks obejmujący powierzchnie magazynowe, produkcyjne oraz biurowe o łącznej powierzchni blisko 18 000 metrów kwadratowych. Obiekt, położony zaledwie 7 kilometrów od serca miasta, pozwoli przyszłym najemcom na efektywną obsługę rynku stołecznego. Całość prac projektowych i budowlanych jest nadzorowana przez firmę Harden Construction, pełniącą rolę generalnego wykonawcy tego nowoczesnego obiektu. Do tej pory większość projektów, które firma Harden Construction zrealizowała, obejmowała obszary poza obszarem dużych miast. City Logistics Warsaw VI to pierwsza inwestycja prowadzona przez Harden Construction w samym sercu stolicy Polski.

Lokalizacja w samym sercu Warszawy nadaje inwestycji strategiczne znaczenie, umożliwiając przyszłym najemcom operowanie w dynamicznym środowisku miejskim. Wyzwaniem w realizacji projektu jest konieczność skutecznego zarządzania terenem porozbiórkowym, a także istniejącymi sieciami infrastrukturalnymi oraz wykonanie przekładek sieci, co wymaga precyzyjnego planowania i współpracy z lokalnymi służbami. Dodatkowo, lokalizacja w otoczeniu miejskim stawia przed budową wyzwania związane z ograniczeniami składowania, co wymaga staranności w terminowym i dobrze rozplanowanym harmonogramie realizacji prac i dostosowania do warunków miejskich – wyjaśnia Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Czytaj też: Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Całkowita powierzchnia City Logistics Warsaw VI, obejmująca halę, biura, pompownię i portiernię, wyniesie blisko 18 000 metrów kwadratowych. Obszar biurowy, elastyczny pod względem dostosowania do potrzeb administracyjnych i zarządczych, osiągnie niemal 1200 metrów kwadratowych. Wokół budynków zaplanowano obszary zielone o powierzchni 9632,9 metrów kwadratowych.

Będzie ekologicznie

W ramach polityki zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez Harden Construction, priorytetem jest minimalny wpływ każdej inwestycji na środowisko. W trakcie budowy zastosowane zostaną rozwiązania wspierające bioróżnorodność, efektywność energetyczną oraz dobrostan użytkowników. Inwestycja będzie oferować dedykowane miejsca na rowery i stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Konstrukcja dachu zostanie wzmocniona i przygotowana do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Obiekt będzie także wykorzystywać zaawansowane technologie do efektywnego zarządzania zasobami i poprawy efektywności energetycznej. Zaplanowano także instalację zdalnych czujników i systemów umożliwiających zdalny odczyt i monitorowanie zużycia mediów, takich jak energia elektryczna, woda czy ciepło. Zrezygnowano z tradycyjnego ogrzewania gazowego na rzecz systemu MPEC. Wprowadzenie rozwiązań ograniczających zużycie energii, wody i ciepła przyniesie korzyści nie tylko dla środowiska, ale również przewidywane oszczędności w ciągu kilku lat. Zastosowane rozwiązania pozwalają na uzyskanie certyfikatu środowiskowego BREEAM na poziomie Excellent.

Inwestycja w Warszawie to projekt o globalnym spojrzeniu, uwzględniający nie tylko efektywność operacyjną, ale także dbałość o środowisko i nowoczesne standardy infrastruktury. Ideą naszego budowania, którą skutecznie upowszechniamy w kolejnych obiektach w Polsce, jest maksymalne ograniczanie wpływu ich funkcjonowania na wszystkie kluczowe obszary otoczenia. Niektóre rozwiązania wymagają dziś nadal dużych nakładów finansowych, ale muszą one wyprzedzać przyszłe normy i regulacje, jeśli realnie myślimy o ochronie środowiska i wymiernym komforcie dla użytkowników tego typu obiektów – podkreśla Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W chwili obecnej trwają intensywne prace na placu budowy, obejmujące roboty ziemne, prace drogowe, fundamentowanie, a także prace związane z sieciami elektrycznymi i montażem prefabrykatów. Jednocześnie został ukończony techniczny projekt konstrukcyjny i architektoniczny. Realizacja City Logistics Warsaw VI przewidziana jest na okres około 7 miesięcy, a zakończenie prac nad tym projektem planowane jest na czerwiec tego roku. Jest to kompleks, który umożliwi połączenie funkcji magazynowej, produkcyjnej oraz biurowej.

Harden Construction buduje jednocześnie dwie hale magazynowe 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button