Magazyny

Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Raben korzystać będzie z 4200 metrów kwadratowych strefy z kontrolowaną temperaturą oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej

Panattoni wybuduje największy park logistyczny City Logistics w Polsce. Obiekt o powierzchni 44 000 metrów kwadratowych jest przeznaczony dla Grupy Raben, firmy działającej w branży logistycznej na rodzimym rynku. 

Panattoni zbuduje największy park City Logistics

City Logistics Poznań III będzie zlokalizowany na obszarze miejskim przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Ta współpraca stanowi kolejny przykład owocnej współpracy obu firm w województwie wielkopolskim w bieżącym roku. Jak przekazał Panattoni, będzie to największy park City Logistics w Polsce. Od momentu rozpoczęcia swojej współpracy z Panattoni, Grupa Raben podpisała umowy najmu na powierzchnię przekraczającą 210 000 metrów kwadratowych. Firma wykorzystuje obiekty w różnych regionach Polski, w tym w Trójmieście, Warszawie i Łodzi.

Jednak szczególną uwagę zasługuje partnerstwo obu firm w Wielkopolsce, gdzie pierwsza wspólna inwestycja o powierzchni 26 000 metrów kwadratowych została oddana do użytku kilkanaście lat temu. W bieżącym roku operator logistyczny już wynajął 12 000 metrów kwadratowych w Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu, a teraz ustanowił nowy rekord, wynajmując cały obszar o powierzchni 44 000 metrów kwadratowych w ramach projektu City Logistics Poznań III.

Czytaj też: Panattoni rusza z kolejną miejską inwestycją w Warszawie

W ramach nowego obiektu Raben korzystać będzie z 4200 metrów kwadratowych strefy z kontrolowaną temperaturą oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej. Planowany start operacji logistycznych w City Logistics Poznań III zaplanowany jest na lipiec 2024 roku.

Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie i stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec. Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze z zainteresowaniem będą patrzeć na lokalizacje w tym regionie. Grupa Raben nie tylko otrzymuje park, który m.in. dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli sprawnie obsłużyć wiele rynków krajowych i europejskich, ale też inwestycję w granicach miasta, która będzie istotnym atutem w pozyskiwaniu pracownika. Poznań zapewnia fantastyczne warunki do rozwoju segmentu City Logistics – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

To kolejny rekord Panattoni

Inwestycja zostanie zrealizowana z uwzględnieniem standardów zrównoważonego budownictwa, co ma zostać potwierdzone poprzez zdobycie certyfikatów BREEAM na poziomie Excellent oraz FM Global, które są przyznawane przez największe na świecie amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Najemca będzie mógł korzystać z różnorodnych rozwiązań, których celem jest oszczędzanie energii i wody oraz poprawa komfortu użytkowników. Co więcej, Panattoni zatroszczy się o różnorodność ekosystemu, wprowadzając elementy terenów zielonych.

Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi dalszy rozwój współpracy z naszymi długoletnimi klientami, a także zwiększą możliwości prowadzenia nowych projektów w tej kluczowej dla Polski i Europy lokalizacji. Powierzchnie te będą spełniać nie tylko najwyższe wymogi bezpieczeństwa, operacyjne i środowiskowe Grupy Raben, ale uzupełnią nasze portfolio w rejonie Poznania o specjalistyczne obszary składowania m.in. w zakresie logistyki miejskiej, czy składowania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Z nowych magazynów będziemy w stanie realizować kompleksowe usługi logistyczne obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji – razem ze stabilnymi operacjami od lat oferowanymi w tym rejonie – mogą decydować o dalszym lokowaniu centralnych europejskich magazynów w Wielkopolsce – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Deweloper ustanowił już w tym roku rekord, kończąc projekt City Logistics Warsaw IV na Annopolu w Warszawie, oferujący niemal 40 000 metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja w Poznaniu stanie się jednak pierwszym obiektem w tym segmencie, który przekroczył 40 000 metrów kwadratowych.

Panattoni znów buduje na Targówku. Powstaje kolejny obiekt

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button