Magazyny

GLP buduje gigantyczny obiekt logistyczny pod Krakowem

GLP Kraków III będzie położony na obszarze o powierzchni prawie 12,4 hektara

Firma GLP buduje nowy obiekt logistyczny w Niepołomicach pod Krakowem. Głównym najemcą kompleksu GLP Kraków III będzie MCG EastBridge, spółka z grupy Maszoński Logistic. Obiekt o łącznej powierzchni przekraczającej 56 tysięcy metrów kwadratowych zostanie oddany do użytku w drugim kwartale przyszłego roku i stanowi jeden z największych projektów logistycznych realizowanych w regionie Małopolski.

GLP zbuduje nowy obiekt logistyczny pod Krakowem

GLP Kraków III będzie położony na obszarze o powierzchni prawie 12,4 hektara, blisko Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej i różnych zakładów produkcyjnych. Projekt budynku został dostosowany do potrzeb międzynarodowej logistyki, obsługi składu celnego oraz obsługi firm działających w sektorze e-commerce. Poza nowoczesnym magazynem, pracownicy MCG EastBridge dostaną również dostęp do biura o łącznej powierzchni ponad 1,2 tysiąca metrów kwadratowych.

Zdecydowaliśmy się na wybór Krakowa, ponieważ w naszej opinii rynek ten posiada ogromny potencjał logistyczny z uwagi na dostęp do autostrady A4 stanowiącej część III transeuropejskiego korytarza transportowego. Trasa biegnie od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu, czyli w ostatnim czasie jednej z najistotniejszych tranzytowo lokalizacji w Europie. Możliwość prowadzenia operacji logistycznych spod Krakowa jest zatem szczególnie istotna zarówno w kontekście rozwoju naszej firmy, a także planowanych działań w państwach ościennych – wyjaśnia Mirosław Maszoński, Prezes Maszoński Logistic.

Czytaj też: Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Położenie GLP Kraków III gwarantuje wygodny dostęp do autostrady A4 oraz drogi krajowej nr 75. Dodatkowym atutem jest bliska odległość od stacji kolejowej w Podłężu, co pozwala na dotarcie do centrum Krakowa w zaledwie 25 minut.

Budynek będzie eko

GLP wybuduje nowy obiekt logistyczny pod Krakowem z uwzględnieniem kryteriów certyfikacji BREEAM na poziomie „Bardzo Dobry”. Konstrukcja budynku umożliwi składowanie towarów aż do wysokości 12 metrów w świetle hali. Posadzka obiektu będzie wytrzymała obciążenie na poziomie 7,5 tony na metr kwadratowy. Dach zostanie odpowiednio przystosowany do instalacji paneli fotowoltaicznych, a większa ilość świetlików zapewni naturalne oświetlenie wewnątrz budynku. Dodatkowo przewidziano obszary zielone, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych oraz miejsca wypoczynku dla pracowników i kierowców.

Nasza inwestycja, z której już w przyszłym roku skorzysta firma MCG EastBridge, to duża wartość dla lokalnej gospodarki. Realizacja tego projektu przyczyni się do zmiany zdegradowanego terenu w nowoczesne centrum logistyczne. W GLP Kraków III sięgniemy po rozwiązania energooszczędne, efektywne i wspierające codzienną pracę naszego klienta. Jestem przekonany, że MCG EastBridge znajdzie tu najlepsze warunki do rozwoju – mówi Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager GLP.

GLP

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W wynajmie całego obszaru GLP Kraków III na rzecz MCG EastBridge rolę doradcy pełniła firma Axi Immo. To największa pod względem powierzchni transakcja na polskim rynku magazynowym w pierwszej połowie tego roku. Firma Antczak jest odpowiedzialna za realizację zadania, jako główny wykonawca GLP Kraków III Logistics Centre.

Ostatni budynek w centrum logistycznym GLP ukończony

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button