DrogowyTransport

Francuski producent zainwestuje miliardy w sprzedaż elektryków poza Europą

Renault stał się bardziej uzależniony od rynku europejskiego

Renault ogłosił, że do 2027 roku zainwestuje ponad 3 miliardy dolarów w celu wprowadzenia na rynek ośmiu nowych pojazdów i sprzedaż elektryków poza Europą.

Renault inwestuje w sprzedaż elektryków poza Europą

Francuski producent samochodów skoncentrował się na najbardziej dochodowych segmentach w Europie, czyli pojazdach elektrycznych i modelach kompaktowych. Jednak w połączeniu z utratą rynku w Rosji – drugiego co do wielkości rynku grupy – na skutek rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Renault stał się bardziej uzależniony od rynku europejskiego.

Czytaj też: Sprzedaż Renault znacznie wzrosła w pierwszym kwartale

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku niemal 69% sprzedaży Renault dotyczyło Europy, co stanowi wzrost w porównaniu do 63% rok wcześniej. Jak informuje Reuters, Renault zapowiedział, że do 2027 roku pojazdy elektryczne (EV) i hybrydowe powinny stanowić jedną trzecią sprzedaży poza Europą, i dlatego zainwestuje ponad 3 miliardy dolarów w osiem nowych pojazdów i sprzedaż elektryków poza Starym Kontynentem.

W miarę jak nasza odnowa produktów przynosi efekty w Europie, zamierzamy uczynić markę bardziej globalną i bardziej zyskowną – oświadczył Fabrice Cambolive, dyrektor generalny marki Renault.

Renault prezentuje nowe modele pojazdów

Pierwszym z nowych pojazdów Renault dla rynków globalnych jest mały SUV oparty na modelu Dacia Sandero, nazwany Kardian, który został zaprezentowany w Brazylii, drugim co do wielkości rynku marki Renault po Francji. Nowy samochód zostanie wprowadzony na rynek Ameryki Łacińskiej i Maroka w przyszłym roku.

Renault zainwestuje miliardy w sprzedaż elektryków. Brak rosyjskiego rynku boli
Reanult

Jak informuje Reuters, pięć z nowych modeli będzie opartych na dwóch nowych platformach. Pierwsza to modularna platforma, która obejmuje Kardiana i będzie montowana w Ameryce Łacińskiej, Turcji, Maroku i Indiach. Będzie to również podstawa dla hybrydowego pickupa 4×4. Renault zaprezentował również model koncepcyjny tego pojazdu, Niagara.

Renault zainwestuje miliardy w sprzedaż elektryków. Brak rosyjskiego rynku boli
Renault

Czytaj też: Chińskie samochody elektryczne podbijają Europę. KE oskarża Chiny o zaniżanie cen

Druga globalna platforma Renault jest przeznaczona dla luksusowych pojazdów produkowanych w Korei Południowej na podstawie partnerstwa podpisanego w 2022 roku między Renault a Geely. Pierwszy pojazd marki Renault Korea Motors oparty na tej platformie zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku.

DB Schenker dekarbonizuje flotę. Kupi nowe elektryki od Renault

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button