DrogowyTransport

Sprzedaż Renault znacznie wzrosła w pierwszym kwartale

Sprzedaż samochodów marki Renault tylko w Europie wzrosła o 20%

W ciągu pierwszego kwartału 2023 roku sprzedaż Renault Group na całym świecie wzrosła o 9% w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 354 545 sztuk. Ponad połowa sprzedaży w Europie była skierowana do klientów indywidualnych.

Sprzedaż Renault wzrosła

Sprzedaż samochodów marki Renault tylko w Europie wzrosła o 20% i wyniosła 231 125 sztuk, w tym zarówno jeśli chodzi o modele osobowe, jak i lekkie samochody użytkowe. Firma podkreśliła „silny” wzrost w segmencie C (+51%) „dzięki sukcesowi modeli Megane E-Tech Electric, Arkana i Austral„. Renault zajął również „wiodącą pozycję” na rynku pojazdów elektrycznych, osiągając wzrost sprzedaży o 24% dzięki podwójnej ofercie modeli EV i hybrydowych.

Jak informuje portal Just Auto, ponad połowa sprzedaży w Europie była skierowana do klientów indywidualnych, z czego 54% stanowiła sprzedaż detaliczna, co oznaczało wzrost o 10 punktów procentowych w stosunku do średniej rynkowej. Modele elektryczne (BEV i hybrydowe) stanowiły 38% sprzedaży samochodów osobowych marki w pierwszym kwartale, w czasie gdy średnia rynkowa wynosiła 34%.

Czytaj też: Kuehne+Nagel stawia na elektryczne ciężarówki Renault

Popyt na samochody elektryczne rośnie

Pełne hybrydy osiągnęły w pierwszym kwartale 42-procentowy wzrost sprzedaży do 38 400 jednostek. Ten typ napędu, który według Renaulta „jest bardzo ceniony przez klientów prywatnych”, stanowi teraz 60% sprzedaży modelu Arkana i 67% dla Austral.

Jak informuje portal Just Auto, liczba rejestracji pojazdów elektrycznych wzrosła o 15% do 20 000 samochodów, a Megane E-Tech Electric, który debiutował rok wcześniej, sprzedał się w ilości 11 000 sztuk w pierwszym kwartale i był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w swoim segmencie we Francji. Sprzedaż samochodów dostawczych w Europie wzrosła o 32% do 68 486 pojazdów na rynku, który wykazał wzrost o 8%.

Elektryczne samochody mają ogromny potencjał, jeśli chodzi o zastępowanie pojazdów napędzanych spalinami. Dzięki ich źródłu zasilania, mogą pomóc zmniejszyć emisję szkodliwych gazów i hałasu, co ma korzystny wpływ na środowisko i zdrowie publiczne. Ponadto, rozwój technologii baterii i ładowania sprawia, że w przyszłości będą one bardziej dostępne i konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych samochodów.

Czytaj też: W wojnie o chipy Japonia dołącza do USA. Nowe restrykcje uderzą w Chiny

Flota ID Logistics zyska ciągnik siodłowy Renault Trucks gamy T E-Tech

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button