IntermodalnyKolejowyLotniczyTransport

Z Freiburga do Singapuru na jednym bilecie. DB zostaje partnerem Star Alliance

Deutsche Bahn ma zostać pierwszym partnerem intermodalnym Star Alliance,, co według przewoźnika i grupy linii lotniczych wysyła „silny sygnał dla przyjaznej dla środowiska ewolucji branży turystycznej”.

DB pierwszym partnerem Star Alliance

Partnerstwo ma na celu „inteligentne” połączenie linii lotniczych z koleją, autobusami, promami i innymi ekosystemami transportowymi, łącząc programy lojalnościowe i „ułatwiając bezproblemowy tranzyt”. Star Alliance planuje w przyszłości rozszerzyć partnerstwo intermodalne. Linie lotnicze należące do sojuszu będą mogły uwzględniać pociągi DB ICE jako numery lotów w swoich systemach rezerwacyjnych, a klienci będą mogli korzystać z łączonych biletów na loty i podróże pociągiem, punktów lub mil z łączonych rezerwacji oraz priorytetowego nadawania bagażu na lotnisku we Frankfurcie.

Z Freiburga do Singapuru wystarczy jeden bilet. Dzięki atrakcyjnym połączeniom wewnątrz Niemiec i jednoczesnym połączeniom z międzynarodowymi łańcuchami podróży, Deutsche Bahn i Star Alliance wnoszą znaczący wkład w redukcję emisji CO2 w sektorze transportu. Nowe partnerstwo uzupełnia naszą udaną współpracę z Lufthansa Express Rail, gdzie liczba rezerwacji wzrosła ponad dwukrotnie od 2010 roku. W ten sposób sprawiamy, że więcej osób wychodzi z samolotu i przesiada się na przyjazną środowisku kolej – powiedział dr Michael Peterson, członek zarządu DB ds. dalekobieżnego transportu pasażerskiego.

Czytaj też: Deutsche Bahn i SNCF planują szybkie połączenie kolejowe Paryż-Berlin

Partnerstwo na skalę światową

Współpraca pozwoli pasażerom na rezerwację zintegrowanych międzynarodowych podróży lotniczych i kolejowych za pośrednictwem jednej platformy. Klienci otrzymają wówczas połączony bilet na loty i podróże pociągiem, zawierający rezerwację miejsca. Ponadto klienci klasy biznes i pierwszej linii lotniczych należących do Star Alliance będą mieli dostęp do saloników DB.

To partnerstwo jest wyjątkowe na skalę światową. Po raz kolejny jesteśmy w Niemczech pionierami w inteligentnym łączeniu światów transportu. Tworzymy wartość dodaną dla klientów, dla Niemiec jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz dla środowiska i społeczeństwa. Mobilność przyszłości oznacza wspólne pokonywanie wyzwań. Udana współpraca Lufthansa Express Rail jest tego doskonałym przykładem – na jej podstawie robimy teraz kolejny krok. Nasi klienci jeszcze nigdy nie skorzystali bardziej na tym partnerstwie – stwierdził Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG.

Czytaj też: Deutsche Bahn mówi o byciu eko, a zużywa prąd z elektrowni węglowych

Niemcy wprowadzili bilety za 9 euro. Teraz mają problem z przeludnionymi pociągami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button