DrogowyTransport
Gorące newsy

DB Schenker dekarbonizuje flotę. Kupi nowe elektryki od Renault

Firma jest mocno zaangażowana w dekarbonizację swojej floty pojazdów

DB Schenker nabędzie 53 elektryczne ciężarówki Renault. Od września pojazdy zostaną wprowadzone do 19 oddziałów we Francji. Zamówienie pojazdów Renault E-Tech przyspieszy elektryfikację floty Schenker France.

DB Schenker inwestuje w elektryczne ciężarówki Renault

DB Schenker inwestuje w technologię elektryczną i nabywa 53 elektryczne ciężarówki Renault Trucks E-Tech D. Pojazdy zostaną wdrożone do użytku we Francji.

Mamy ambicję być światowym liderem w dziedzinie ekologicznej logistyki. Ciężarówki napędzane elektrycznie są integralną częścią naszego portfolio pojazdów. Zapewniamy, że ich udział stale się zwiększa. Wprowadzenie nowych pojazdów Renault Trucks będzie kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia tych ambitnych celów – mówi Frédéric Vallet, Dyrektor Generalny Schenker France.

Zamówienie na 53 e-ciężarówki jest dotychczas największym w historii Schenker France. Pojazdy dotrą do oddziałów od września tego roku. W zależności od potrzeb oddziałów, pojazdy będą wykorzystywane do transportu w mieście lub na średnich dystansach od 150 do 200 kilometrów dziennie. Średni zasięg ciężarówek wynosi około 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Firma jest mocno zaangażowana w dekarbonizację swojej floty pojazdów. Celem jest redukcja emisji CO2 w wartościach bezwzględnych o 50% w działalności drogowej do 2030 roku w porównaniu do 2021 roku.

Czytaj też: DB Schenker buduje terminal przeładunkowy na zachodzie Niemiec

Dekarbonizacja branży

Dekarbonizacja transportu drogowego to nie tylko kluczowa kwestia dla przyszłości naszego środowiska naturalnego, ale także niezbędny krok w kierunku ograniczenia zmian klimatycznych i poprawy jakości życia ludzi na całym świecie. Transport drogowy jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych, dlatego też ograniczenie jego wpływu na atmosferę staje się priorytetem.

Czytaj też: Przełomowy czip Huawei. Chińczycy wymierzają policzek Stanom Zjednoczonym i obchodzą embargo

Jednym z najważniejszych aspektów dekarbonizacji transportu drogowego jest rozwijanie alternatywnych źródeł napędu. Tradycyjne silniki spalinowe generują dużą ilość dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków. Rozwinięcie i promowanie pojazdów elektrycznych lub hybrydowych, a także technologii wodorowych, może znacząco zmniejszyć emisje.

Dekarbonizacja tej branży to wyzwanie, ale jednocześnie ogromna szansa. Może przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonego, ekologicznego i efektywnego systemu transportowego, który korzysta z nowoczesnych technologii i dba o naszą planetę.

Sprzedaż Renault znacznie wzrosła w pierwszym kwartale

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button