PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Ekspansja DHL we Włoszech trwa w najlepsze. Gigant otwiera obiekt logistyczny na obrzeżach Mediolanu

Na terenie obiektu zainstalowano sorter, który może przetwarzać do trzech tysięcy paczek na godzinę

Sieć dystrybucyjna DHL Express rozbudowuje się o nowy obiekt logistyczny we włoskim Rho, na obrzeżach Mediolanu. Inwestycja o wartości 17 milionów euro obsługuje północną część Mediolanu oraz obszar między prowincjami Mediolan i Varese, jednym z obszarów o najwyższym zagęszczeniu małych i średnich przedsiębiorstw we Włoszech i Europie. 

DHL rozbudowuje obiekt na obrzeżach Mediolanu

Na terenie obiektu zainstalowano sorter, który może przetwarzać do trzech tysięcy paczek na godzinę. Oprócz magazynu, obiekt posiada trzy piętra biur, podzielonych na różne przestrzenie, wyposażone w modularne stanowiska pracy, sale konferencyjne, przestrzenie do współpracy i obszary przeznaczone na odpoczynek. Na zewnątrz zamontowano 88 ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Inwestycja DHL w nowy obiekt na obrzeżach Mediolanu wpisuje się w plan inwestycyjny firmy o wartości 360 milionów euro przewidziany na lata 2023-2026.

Ekspansja DHL we Włoszech trwa w najlepsze. Gigant otwiera obiekt logistyczny na obrzeżach Mediolanu
LinkedIn/Assolombarda

Czytaj też: DHL testuje wysyłkę bez etykiet. Wystarczy napisać odręcznie

Podczas inauguracji otwarcia nowego obiektu, Graziano Fumarola z firmy Ancorotti, podpisał umowę z DHL na usługę Go Green Plus, która zmniejsza emisje w łańcuchu logistycznym. Ta usługa może być wykorzystywana do dobrowolnego raportowania emisji przez klientów DHL i pozwala firmom zmniejszać emisje dwutlenku węgla związane z ich przesyłkami poprzez stosowanie Sustainable Aviation Fuel, biopaliwa produkowanego z odnawialnych źródeł, takich jak oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce, odpady produkcyjne i rolnicze. SAF jest używany jako zamiennik tradycyjnego paliwa i może zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych o nawet 80% w porównaniu z paliwami kopalnymi.

Ekspansja DHL we Włoszech trwa w najlepsze. Gigant otwiera obiekt logistyczny na obrzeżach Mediolanu
DHL Express Italy

Rynek magazynowy we Włoszech

Rynek magazynowy we Włoszech stanowi istotny element infrastruktury logistycznej kraju, który odgrywa kluczową rolę w gospodarce Europy. Wzrost handlu elektronicznego oraz rozwój sektora e-commerce w ostatnich latach doprowadziły do dynamicznego rozwoju sektora magazynowego we Włoszech.

Czytaj też: Walka o Klimat: Shell na ławie oskarżonych w Hadze

Wraz z rosnącym znaczeniem zrównoważonego rozwoju, coraz większą wagę przywiązuje się do ekologicznych aspektów magazynowania. Włoskie firmy coraz częściej inwestują w budowę nowoczesnych obiektów spełniających najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej oraz wykorzystywania energii odnawialnej.

DHL też wykorzystuje AI. Dostawy będą szybsze

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button