Transcash faktoring
IntralogistykaMagazyny

Ostatni budynek w centrum logistycznym GLP ukończony

Centrum oferuje łącznie 81 044 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej klasy A

Do użytku oddano trzeci, ostatni budynek w centrum logistycznym GLP w Poznań Airport Logistics Centre. To ostatni etap inwestycji, która obejmuje łącznie ponad 81 tysięcy m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Budynek w centrum logistycznym GLP oddany do użytku

Najnowszy budynek w centrum logistycznym GLP, położonym zaledwie 5 minut od portu lotniczego Poznań Ławica, zajmuje ponad 28 600 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt został zabudowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM.

Rozpoczęcie realizacji nowych projektów w Poznaniu i okolicach Warszawy wynika z dużego zainteresowania klientów obiema lokalizacjami. W obu przypadkach mówimy o budynkach z bardzo dobrym dostępem do kluczowych szlaków drogowych, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji z kilkumilionową bazą odbiorców końcowych. W obu przypadkach postawiliśmy też na pełen pakiet rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, dzięki którym nasi klienci mogą nie tylko rozwijać swoją działalność, ale też notować długofalowe oszczędności związane z eksploatacją przestrzeni logistycznej – mówił podczas rozpoczęcia budowy Jarosław Czechowicz, Country Manager GLP w Polsce.

Ostatni budynek w centrum logistycznym GLP ukończony
GLP

Czytaj też: Rykowska: Polski rynek magazynowy jest europejskim gigantem

Budynek oferuje innowacyjne i ekologiczne rozwiązania

Budynek oferuje możliwość składowania do wysokości 12 metrów, wzmocnioną podłogę o nośności 7,5 tony na metr kwadratowy oraz lepsze doświetlenie terenu doku naturalnym światłem, dzięki większej niż standardowo liczbie świetlików. Dach jest gotowy do montażu paneli fotowoltaicznych, a wśród innych ekologicznych rozwiązań znalazły się również punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz wiata parkingowa dla rowerów. W ramach projektu utrzymano również tereny zielone, a kierowcy mogą korzystać z dedykowanych toalet.

Użytkownikiem budynku jest już jeden z głównych producentów sprzętu medycznego. Na zainteresowanych najemców czeka jeszcze pozostałe 17 tysięcy metrów kwadratowych otwartej przestrzeni.

Poznań Airport Logistics Centre to pierwszorzędna lokalizacja w pobliżu terminala pasażerskiego i cargo na lotnisku Ławica, 20 minut od centrum miasta i 10 minut od autostrady A2. Po ukończeniu całości inwestycji skupiamy się na wynajęciu pozostałej wolnej powierzchni. Nasi klienci skorzystają z najwyższej jakości budynku, wyposażonego w szereg ponadstandardowych rozwiązań technicznych – mówi Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.

GLP Poznań Airport Logistics Centre zlokalizowany jest w zaledwie kilka minut od Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań Ławica. Takie położenie zapewnia obiektowi również bezpośredni dostęp do autostrady A2 drogą ekspresową S11, która łączy Poznań z Niemcami, Polską Centralną i Warszawą. Centrum oferuje łącznie 81 044 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej klasy A, w tym 29 294 metrów kwadratowych do dalszego zagospodarowania.

Czytaj też: Innowacyjność europejskich firm pozostawia bardzo wiele do życzenia

W magazynach królują dziś systemy zarządzania magazynem

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button