IntermodalnyMagazynyTransport

Kolejny park logistyczny Panattoni sprzedany! A powstał zaledwie w zeszłym roku

Obiekt został zrealizowany na terenie byłego nieużytku poprzemysłowego

Park logistyczny Panattoni w pobliżu Duisburga ma nowego właściciela. Międzynarodowy inwestor Clarion Partners nabył Panattoni Park Voerde w imieniu jednego ze swoich funduszy. Cechą charakterystyczną wybudowanego w ubiegłym roku obiektu jest między innymi jego intermodalne połączenie transportowe.

Park logistyczny Panattoni Park Voerde ma nowego właściciela

Park logistyczny Panattoni, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 66 000 metrów kwadratowych, został ukończony w zeszłym roku i jest już w pełni wynajęty. Obiekt znajduje się w dzielnicy przemysłowej w bezpośrednim sąsiedztwie Duisburga. Wśród najemców parku są firmy MT Deutschland, producent przekładni Flender, oraz dostawca usług logistycznych WM Group. Park jest skomunikowany z krajowymi portami wzdłuż Renu oraz zapewnia łatwy dostęp drogą lądową i kolejową. Składa się z dwóch hal logistycznych, które można podzielić na sześć jednostek o różnych rozmiarach. Clarion Partners kupił kompleks logistyczny za 75 mln euro.

Czytaj też: Panattoni ma już kolejny obiekt w Sulechowie. Najemcą firma z branży mody

Kupując Panattoni Park Voerde, Clarion Partners Europe zdobywa świetnie położoną nieruchomość ze złotym certyfikatem środowiskowym DGNB. Przekazany obiekt jest w pełni wynajęty i będzie miał jeden systemów fotowoltaicznych w regionie – podsumowuje zalety parku Fred-Markus Bohne, partner zarządzający w Panattoni Niemcy i Austria.

Potężny system fotowoltaiczny

Tak jak wspomniano, na ten rok zaplanowano montaż systemu fotowoltaicznego na dachu obiektu. Spodziewana produkcja energii elektrycznej wynosząca ogółem ponad 5,8 miliona kilowatogodzin rocznie (kWh) może zapewnić w przeliczeniu energię dla 2300 dwuosobowych gospodarstw domowych.

Projekt ma solidne referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym certyfikat DGNB Gold i lokalizację na terenach poprzemysłowych. To dodatkowo zwiększają jego wartość. Do końca 2024 roku w ramach tego projektu powstanie również jeden z największych systemów fotowoltaicznych w regionie – poinformował Robert Dobrzycki, prezes i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Również kwestia zrównoważonego budownictwa była brana pod uwagę podczas opracowywania projektu parku. Obiekt został zrealizowany na terenie byłego nieużytku poprzemysłowego o powierzchni około 112 000 m² i jest jedną z największych rewitalizacji w regionie Dolnego Renu.

Panattoni z kolejną potężną inwestycją w Krakowie! Zgadnijcie kto jest najemcą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button