PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni buduje kolejny obiekt pod Warszawą. Zyskał giga-kredyt!

Realizacja inwestycji zostanie sfinansowana za pomocą kredytu od BNP Paribas

Panattoni zbuduje kolejny obiekt logistyczny pod Warszawą. Panattoni Park Grodzisk V powstanie w Natolinie, a budowa zostanie sfinansowana dzięki 17 milionom euro kredytu, który deweloper uzyskał od BNP Paribas.

Panattoni realizuje nowy obiekt pod Warszawą

Panattoni rozpoczyna swój kolejny projekt tuż obok Warszawy. Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Grodzisk V w Natolinie, a budowa nowego obiektu zostanie sfinansowana z kredytu w wysokości 17 milionów euro, który deweloper uzyskał od BNP Paribas. W pierwszej fazie projektu obiekt zajmie obszar o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych, a w gronie wynajmujących znajdzie się międzynarodowa firma produkcyjna.

Czytaj też: Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Panattoni nie bez powodu wybuduje nowy obiekt właśnie pod Warszawą. Mazowiecki rynek nieruchomości logistycznych utrzymuje swoją atrakcyjność dla potencjalnych dzierżawców. Powierzchnia dotychczas wybudowanych przez dewelopera w tym regionie obiektów przekroczyła już 2 miliony metrów kwadratowych, a aktualnie w trakcie budowy pozostają jeszcze budynki o powierzchni ponad 80 000 metrów kwadratowych.

Ciągły rozwój i dywersyfikowanie oferty w okolicach stolicy Polski ma dla nas znaczenie strategiczne. Aglomeracja warszawska jest jednym z kluczowych węzłów logistycznych, a popyt wciąż jest na jednym z najwyższych poziomów w kraju. Rozpoczynając budowę kolejnego parku w sąsiedztwie autostrady A2, a jednocześnie w odległości zaledwie 35 kilometrów do centrum stolicy, odpowiadamy na potrzeby potencjalnych najemców z branż logistycznej i produkcyjnej, dla których działalności doskonale skomunikowana lokalizacja w centrum kraju ma znaczenie krytyczne – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Gigantyczny kredyt od BNP Paribas

Realizacja inwestycji zostanie sfinansowana za pomocą kredytu w wysokości 17 mln euro, który deweloper uzyskał od banku BNP Paribas.

Obiekty przemysłowe o bardzo wysokim standardzie, położone w regionie Warszawy – jednego z najprężniej rozwijających się ośrodków biznesowych w całej Europie – przyciągają najemców o zróżnicowanym profilu. Ten potencjał dostrzegają także banki, udzielając finansowania na realizację kolejnych platform biznesowych w regionie. Rynek warszawski już dysponuje największym wolumenem powierzchni przemysłowych w kraju, a niesłabnące możliwości i rozwój regionu przełożą się na jego dalsze wzrosty. Obecnie obiekty magazynowe są najchętniej finansowanym przez banki segmentem w branży nieruchomości komercyjnych. Trendy pokazują, że na długo pozostaną numerem jeden preferowanym przez instytucje finansowe. Dodatkowe atuty projektu w Grodzisku to świetna lokalizacja i doświadczony deweloper  – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Co ciekawe, nowy obiekt Panattoni Park Grodzisk V ma już pierwszego najemcę, którym jest międzynarodowa firma produkcyjna.

W dobie reindustrializacji Europy, udział klientów produkcyjnych będzie rósł, co już potwierdzają raporty branżowe, według których ta grupa była odpowiedzialna za blisko 1/3 wynajętej powierzchni przemysłowej w Polsce w I poł. 2023 roku. Tworząc projekty w sposób elastyczny, tworzymy dla nich przestrzeń do rozwoju i prowadzenia nawet wysoko zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych – podsumowuje Michał Samborski.

Nowy kompleks Panattoni zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Z myślą o pracownikach, deweloper zaplanował strefy relaksu, a biura będą posiadały przeszklone ściany, które zapewnią dostęp do naturalnego światła. Na terenie wokół obiektu pojawią się łąki kwietne, trawniki i liczne nasadzenia drzew. Ponadto, aby sprostać potrzebom pierwszego najemcy, inwestycja zostanie wyposażona w ekologiczne rozwiązania. Dach obiektu będzie charakteryzować się izolacyjnością termiczną przewyższającą obowiązujące normy, a ciepło generowane podczas procesów technologicznych zostanie odzyskane przez system wentylacji. W celu zminimalizowania zużycia energii elektrycznej w hali produkcyjnej, Panattoni zastosuje sensory obecności oraz inteligentny system regulacji oświetlenia, uwzględniający ilość naturalnego światła.

Panattoni z kredytem na kolejny projekt! Rusza Park Tricity East V

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button