E-commerceIntralogistykaLotniczyPrzemysł 4.0Transport

Amazon wprowadza dostawy dronami w Europie!

Po złożeniu zamówienia dron poleci do ogrodu klienta i dostarczy paczkę, a następnie wróci

Amazon ogłosił plany wprowadzenia dostawy dronami do klientów w Europie. Gigant w przyszłym roku wprowadzi nową usługę w Wielkiej Brytanii i we Włoszech od przyszłego roku, a usługi w pozostałych, nieujawnionych jeszcze lokalizacjach, zostaną wprowadzone przed końcem 2024 roku. 

Amazon zaoferuje dostawy dronami w Europie

Obecnie Amazon oferuje dostawy dronami w dwóch stanach USA dla towarów o wadze do 2,2 kilograma i takie same parametry paczek będą obowiązywały również w Europie. Gigant poinformował, że w ramach ekspansji na Starym Kontynencie ściśle współpracuje z europejskimi i krajowymi władzami, aby przestrzegać tutejszych regulacji. Jak informuje portal Ecommerce News, podczas składania zamówienia, klienci będą mogli wybrać dostawę dronem, jeśli jest dostępna w ich okolicy. Po złożeniu zamówienia dron poleci do ogrodu klienta i dostarczy paczkę, a następnie wróci.

Amazon

Czytaj też: Nowy dron dostawczy Amazon. Będzie zrzucać paczki z 3 metrów

Istnieje duże zapotrzebowanie na tę technologię. Klienci mogą wybierać spośród tysięcy przedmiotów ważących do 2,2 kilograma, począwszy od płynu do naczyń i szczoteczek do zębów, po produkty kosmetyczne i baterie, o ile zamówione produkty zmieszczą się w paczce o rozmiarze pudełka na buty – stwierdził David Carbon, Wiceprezes Amazon Prime Air.

Nowy, cichszy dron

Klienci zainteresowani dostawą dronem muszą najpierw uzyskać zgodę. Dron potrzebuje wystarczająco dużo otwartej przestrzeni, aby dostarczyć paczkę z wysokości około 3,6 metra. W Stanach Zjednoczonych klient umieszcza znacznik z kodem QR na trawniku, aby naprowadzić drona na miejsce dostawy. W Wielkiej Brytanii Amazon planuje wprowadzić dostawę bez znaczników, gdzie drony będą identyfikować miejsca dostawy za pomocą GPS.

Amazon

Czytaj też: System do analizy ryzyka lotu dronem jest już dostępny w Polsce

Jak informuje portal Ecommerce News, dostawy będą obsługiwane przez mniejszego i cichszego drona MK30, którego Amazon planuje wprowadzić na rynek do końca tego roku. Nowy dron może działać przy lekkim deszczu i wietrze oraz pokonać odległość do 12 kilometrów w trakcie dostawy. Podobnie jak poprzednie modele, MK30 będzie działał autonomicznie i jest wyposażony w systemy pozwalające mu identyfikację i unikanie przeszkód w obszarze dostawy.

Walmart już oferuje dostawy dronami. Amazon może pozazdrościć

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button